YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Japonların 8K teknolojisi parmak ısırtıyor
Japonların 8K teknolojisi parmak ısırtıyor
05 Ekim 2015 08:23
Japon işi dediğimiz olaylardan bir yenisi üretimde sınır tanımayan Japonlardan 8k çözünürlüklü monitör geldi. Henüz 4K ya geçemeyen dünya, 8K çözünürlüklü monitörü konuşuyor.

Japon işi dediğimiz olaylardan bir yenisi üretimde sınır tanımayan Japonlardan 8k çözünürlüklü monitör geldi. Henüz 4K ya geçemeyen dünya, 8K çözünürlüklü monitörü konuşuyor. Japonlardan 8K Çözünürlüklü monitör göndermesi. dünya 4-5K larda, Japonlar ise 8K için tırmalıyor…

Japonlar teknolojiyi konuşturdu 8K’ya geçti… Japon işi dediğimiz olaylardan bir yenisi üretimde sınır tanımayan Japonlardan 8k çözünürlüklü monitör geldi. Henüz 4K ya geçemeyen dünya, 8K çözünürlüklü monitörü konuşuyor.

Şimdilik çok çılgın olduğu kesin ama Dünyanın ilk 8K çözünürlüklü 17,3 inçlik monitörü için ilk düğmeye basan yine japonlar oldu. Daha iyisini yapan varsa biz bilmiyoruz…

Dünya üzerinde bulunan Televizyonların çözünürlüklerinin yükselip, üretilen multimedya içeriklerin kalitesinin her geçen gün biraz daha artması, kullanıcıyı kararsızlığa sürüklediği kesin ama  teknoloji çağında olunduğu unutulmamalı. Dünün süper teknolojisi bugünün yüzüne bakılmayan çocukların bile ters elleriyle ittikleri sistemlere dönüşüveriyor.

“Biraz daha bekler 4K modelini alırım” diye düşünenler için Japan Display?’in 8K çözünürlüklü 17,3 inçlik monitörünü tanıttığını not düşelim. 7680×4320 piksel çözünürlüklü monitörün piksel yoğunluk değeri 510 ppi. Tepkime hızı 120Hz olan LCD monitör, bu özellikleriyle dünyada bir ilk olma özelliğini taşıyor.

Yeni nesil 8K monitör, kanlı canlı manzaralar sunan oyunları oynamak isteyen kullanıcıların yanı sıra sağlık sektöründe ihtiyaç duyulan yüksek çözünürlüklü görüntüleme için de kullanılmaya aday.

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler