YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte Sony'nin Akıllı Gözlüğü SmartEyeglass
İşte Sony'nin Akıllı Gözlüğü SmartEyeglass
27 Ocak 2015 04:16
Sony'nin SmartEyeglass adına sahip akıllı gözlüğünün ilk tanıtım videosu internette paylaşıldı. O video ve gözlüğün detayları haberimizde.

Günümüzde halen popüler olmamasına karşılık birçok kişinin ilgisini çekmeyi başaran akıllı gözlükler dünyasına Sony, geçtiğimiz yılın Eylül ayında merhaba demişti. Ayrıca bundan sonra CES 2015'te Sony Attach adına sahip yeni bir akıllı gözlüğünün duyurusunu da gerçekleştirmişti.

Son olarak SmartEyeglass adına sahip akıllı gözlüğünü gösteren Sony, bu cihazının ilk tanıtım videosunu yayınladı.

0.23 inç boyutunda 640x400 çözünürlüğünde OLED mikro ekrana sahip olan Sony SmartEyeglass, 77 gram ağırlığında. Cortex-A7 mimarisine sahip tek çekridekli bir işlemcinin kullanıldığı akıllı gözlük, 2 metre uzaktaki görüntüleri 16 inçlik ekrana eşdeğer bir şekilde yansıtyıor. Bu da cihazın dikkat çeken özelliklerinden biri.

Bunun yanı sıra 400 mAh batarya ve 3MP kameraya sahip olan SmartEyeglass'ın üzerinde hız ölçer, pusula, ivmeölçer, jiroskop gibi birçok farklı sensör yer alıyor.

Dokunmatik kontrol alanı da bulunan Sony, SmartEyeglass için cihazın SDK'sını geçtiğimiz aylarda yayınlamıştı. Bu sayede geliştiricilerinde akıllı gözlük için uygulama hazırlamalarının yolunu açarak uygulama açısından cihazını daha iyi bir hale getirmeyi amaçlıyor gibi görünüyor.

Geçtiğimiz günlerde Google Glass'ın satıştan çekilmesi ile akıllı gözlük kullanmak isteyenlerin tercih edebileceği Sony SmartEyeglass'ın yayınlanan videosunda cihaz hakkında ipuçları göz önüne seriliyor.

 

SHİFTDELETE

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler