YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte NASA'nın yeni kampanyası
İşte NASA'nın yeni kampanyası
İşte NASA'nın yeni kampanyası
26 Mayıs 2008 / 20:34 Güncelleme: 26 Mayıs 2008 / 00:00

"Ay'a herkes gitti, bir biz gidemedik" mi diyorsunuz? Üzülmeyin. NASA size bir kıyak yapıyor. Üstelik "ücretsiz". Üstelik "herkese"...


Tatilini Ay'da geçirmek isteyip de bir türlü başaramayanlar üzülmesin. NASA yeni bir kampanya başlattı. "Go to the Moon" (Ay'a gidin) adını taşıyan kampanya ile NASA size ay fırsatı sunuyor. Lakin 27 Haziran 2008'e kadar sürüyor kampanya. O yüzden acele etmekte fayda var.

"Kaç milyon dolar ister şimdi bunlar?" mı diyorsunuz. Hayır istemiyorlar. "Çekilişledir" mi diyorsunuz? Hayır çekiliş de yok. Başvuran herkes kabul ediliyor. Kampanyadaki tek pürüz Ay'a bedeninizin değil de, adınızın gitmesi.
<http://lunar.gsfc.nasa.gov/#> adresinden sol bölümdeki "Go to the Moon!" adresinden kaydınızı yaptırıyorsunuz. NASA, bütün isimleri bir çipe yüklüyor. Sonra da bu çipi Ay'a gidecek LRO uzay aracına alıp Ay'a götürüyor.

"Ay'a ismim gitse ne olacak?" diyenler de merak etmesinler. NASA bu kampanyaya katılan herkese konuyla ilgili bir sertifika gönderiyor. "You will receive a certificate showcasing your support of the mission." (Göreve katkılarınızdan dolayı bir sertifika alacaksınız.) diyen NASA'nın kampanyasına katılanlar bu sertifikanın da tadını çıkarabilir. Renkhaber'den duymuş olmayın ama; bu sertifikayı çerçeveletip duvara asmak da oldukça "karizma" bir işe dönüşebilir. İngilizce bilmeyip "Bu nedir?" diye soran eşe dosta; "Önemli bir şey değil ya. Zamanında NASA görevlerine yaptığım katkılardan dolayı verdikleri bir sertifika." demenin hazzı da başka olabilir.

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler