YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte karşınızda Nokia OZO
İşte karşınızda Nokia OZO
02 Aralık 2015 07:26
Telefon satışlarından umduğunu bulamayan Nokia'nın yeni yeni odaklandığı ve bir süre önce gösterdiği sürpriz cihazı OZO'nun detayları ilk kez ortaya çıktı.

Nokia, bundan birkaç ay önce VR teknolojileri konusunda yaptığı AR-GE çalışmalarının sonuç verdiğini VR kamerası OZO ile gözler önüne sermişti. Ancak o zamanlar OZO hakkında yalnızca kısa birkaç video ve fotoğraf sunulmuştu. Şimdi ise çok daha fazlası var.

İki telefon birden: Nokia 230 ve Nokia 230 Dual SIMİki telefon birden: Nokia 230 ve Nokia 230 Dual SIM

Nokia, sonunda VR kamerası OZO hakkında tüm detayları gün ışığına çıkarttı. VR gözlüklere uygun 360 derecelik videolar çekebilen OZO, profesyonel seviyede video kaydedilebilmesine imkan tanıyor.

Bu sayede film sektörü için de kullanılabilecek olan Nokia OZO, üzerinde tam 8 kamera bulunduruyor. 2K x 2K kamera sensörlerinden oluşan OZO, 500 GB'lık SSD'ye 45 dakikalık görüntü kaydedebiliyor. 2016'nın ilk çeyreğinde satışına başlanabilecek olan OZO, 5 bin dolar ön ödeme ile totalde 60 bin dolara satın alınabilecek olan OZO, aksesuarlarıyla da bir hayli pahalı olacak.

Android işletim sistemli Nokia ortaya çıktıAndroid işletim sistemli Nokia ortaya çıktı

Örneğin yalnızca dock istasyonu 1500 dolardan satışa sunulacak olan OZO VR hakkında daha fazla detay için internet sitesini ziyaret edebilir ve yukarıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

 

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler