YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte, iOS 9.1 güncellemesi ile gelen 11 özellik
İşte, iOS 9.1 güncellemesi ile gelen 11 özellik
29 Ekim 2015 07:53
iOS 9.1 güncellemesi, iPhone kullanıcılarıyla buluştu. Peki, en büyük özelliği emolojileri olan iOS 9.1 özellilerinde başka neler var? İşte, iOS 9.1 güncellemesi ile gelen 11 yeni özellik!

İOS 9'un yeni sürümü olan iOS 9.1 güncellemesi, yayınlandı.  Teknoloji devi Apple, geçtiğimiz günlerde gerçekleşen iPhone 6s etkinliği sonrası geliştiriciler için iOS 9.1 sürümünü yayınlamıştı. Beta aşamasında olan iOS 9.1 ise halka açık sürümü ile karşımıza çıkmıştı. Sistem stabilitesinin ve performansının artığı iOS 9.1 güncellemesinin final sürümü de yayınlandı.

Eylül ayında ilk kez yayınlanan iOS 9, dün akşam itibariyle iOS 9.1 sürümüne yükseltildi.  iOS 9’un üstüne küçük eklemeler yapılarak sunulan bu yeni güncellemenin göze çarpan ilk özelliği; 150'den fazla yeni Emoji barındırması. Peki,  iOS 9 ile iOS 9.1 arasındaki fark ne? iOS 9.1 güncellemesi ile gelen özellikler neler? İşte, İşte, iOS 9.1 güncellemesi ile gelen 11 yeni özellik!

iOS 9.1 ÖZELLİKLERİ

Live Photo: iPhone’unuzu kaldırdığınızı veya indirdiğinizi akıllıca sezer, böylece Live Photo bu hareketleri otomatik olarak kaydetmez, Unicode 7.0 ve 8.0 emojilerini tam olarak destekleyen 150’den fazla yeni emoji karakteri, çoklu görev kullanıcı arayüzündeyken geliştirilmiş performans, Game Center’ı başlatmasını engelleyen sorunun düzeltimi, uygulamaların içeriğini büyüten bir sorunun çözümü, POP Postası hesapları için yanlış bir okunmamış posta sayısına neden olan bir sorunu çözümü, kullanıcıların yeni posta veya mesajlardan son kullanılan kişileri silmelerini engelleyen bir sorunun düzeltilmes, bazı mesajların e-posta arama sonuçlarında görünmemesine neden olan bir sorunu düzeltimi, sesli Mesaj gövdesinde gri bir çubuk bırakan bir sorunu çözümü, operatörlerde etkinleştirme hatalarına neden olan bir sorunu düzeltimi, bazı uygulamaların App Store’dan güncellenmesini engelleyen bir sorunu düzeltimi.

iOS 9.1 GÜNCELLEMESİNİ ALAN MODELLER

 Peki, birçok yeniliği içinde barındıran  iOS 9.1 güncellemesini hangi telefonlar alabilecek? İşte, iOS 9.1 güncellemesi alan telefonlar!

iOS 9.1 güncellemesini; iPhone 4s, iPhone 5, iPhone 5c, iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPad Air, iPad Air 2, iPad 2, iPad 3, iPad 4, iPad mini, iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4 ve iPod touch 5 alıyor.

iOS 9.1 GÜNCELLEMESİNİ NASIL YÜKLENİR?

iOS 9.1 güncellemesinin yüklenebilmesi için Ayarlar>Genel>Yazılım Güncelleme bölümünden güncelleme kontrolü yapılıp komutlar izlenebilir. iTunes üzerinden güncellemek için ise, iTunes yazılımı açılarak, cihazı USB ile PC/MAC’e bağlayıp, "Güncellemeleri Denetle" seçeneğini tıklamak gerekiyor.

 

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler