YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
IPhone'na Yeni Ekran Mı Geliyor?
IPhone'na Yeni Ekran Mı Geliyor?
03 Ocak 2016 03:40
Akıllı telefonların en iyi markları arasında yer alan Apple'dan gelen haberlere göre yeni ekran durumları ortaya çıkmaya başladı. Yeni bir rapora yönelik LG ve Samsung, 2018'in iPhone'ları için OLED ekran üretebilir.

Apple Watch'un ekranlarını imkanı sunan 2 dev firma yakın gelecekte OLED iPhone'un ekranını üretebilir.

Yeni bir rapora yönelik LG ve Samsung, 2018'in iPhone'ları için OLED ekran üretebilir.iPhone, şu an LCD ekran teknolojisini kullanıyor. OLED ekranlara geçiş, daha canlı görüntüler ve alıcı bir kontrast manasına geliyor.

Güney Kore kaynaklı raporlara yönelik LG ve Samsung, OLED fabrikalarına büyük yatırımlar yapmaktalar. Bu yatırımların üç sene nihayetinde 12,8 milyar dolara ulaşacağı söyleniyor. İddiaya yönelik Apple ve LG arasındaki görüşmeler pozitif , üstelik uyuşmaya varılması an sorunu . Fakat Samsung'la yapılmış olan müzakerelerde giderilmesi gerekli olan bir takım pürüzler yer alıyor . Bu pürüzlerin birim fiyatında ve teknik iş dağılımındaki anlaşmazlıklar meydana geldiği söyleniyor. Samsung, anlaşma inşa edilmesi şeklinde LG'ye mukayese et Apple'a yüzde 30 daha çok OLED ekran temin edecek .

Bir başkaya iddiaya yönelik Apple, ekran kaynaklarını güvenceye almak için LG ve Samsung'un yatırımlarına destekte yer alıyor . iPhone 7'ye belki yetişmeyecek şayet gözüken o ki her geçtiğimiz gün OLED ekranlı iPhone'a yaklaşıyoruz.

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler