YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
iPhone’da uygulamalar arası geçiş kullanıcılara kolaylık sağlıyor
iPhone’da uygulamalar arası geçiş kullanıcılara kolaylık sağlıyor
16 Nisan 2014 10:15
iPhone’da bulunan birçok özellik, uygulamalar arası geçiş ve uygulamaların kolayca kapanması noktasında kullanıcılarına büyük kolaylıklar sağlıyor.

Hayatımızın merkez noktasına yerleşen akıllı telefonlar ile gün içinde birçok işimizi kolaylıkla hallederiz. Bazen Safari’de aradığımız bir bilgiye kolayca ulaşabilir, bazen bir havayolu şirketinin uygulaması ile uçak koltuk numaramızı kolaylıkla öğrenebiliriz. Uygulamalar arası geçişlerde vakit kaybetmemek ve telefonumuzun hızını düşürmemek için Apple, iPhone’larda geliştirdiği hızlı kapama özelliği ile kullanıcılara yardım ediyor. Örneğin yeni bir uygulama açtığınızda önceki uygulamadan çıkış yapmazsanız o program arka planda çalışmaya devam eder.

Bu noktada telefonda yer alan ana tuşa yani yuvarlak ‘home’ olan tuşuna çift tıkladığınızda açık olan tüm uygulamaları aynı anda görebilirsiniz. Son açtığınız uygulamanın ilk sırada görüleceği yatay listede açık olan uygulamalarınızı kolaylıkla görebilir, bir tık ile diğer uygulamaya kolaylıkla geçebilirsiniz. Bu sayede aynı anda yaptığınız birkaç değişik işlem sırasında vakit kaybetmemiş olursunuz.

iPhone’larda işleminiz bittiği anda açık olan uygulamayı kapamakta gayet kolay. Ana tuşa çift tıkladığınızda çıkan listede açık olan uygulamanın üzerine giderek uygulamayı yukarıya doğru kaydırdığınız anda o uygulama kolayca kapanacaktır.

 

İHA

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler