YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
iPhone 8'in fiyatı belli oldu!
iPhone 8'in fiyatı belli oldu!
12 Eylül 2017 08:14
Apple son modeli iPhone 8'i ne zaman satışa sunacak ve iphone 8'in fiyatı ne kadar olacak belli oldu. iPhone 8 için belirlenen fiyatlar da duyuruldu. İşte iphone 8 özellikleri ve satış fiyati.

iPhone 8 için tanıtım günü gelip çatarken fiyatının ne kadar olacağı ve ne zaman satışa çıkacağı da belli oldu. iPhone 8 , 12 Eylül 2017 salı gecesi ABD'de tanıtılacak. iPhone 8 için belirlenen en düşük satış fiyatı da 999 dolar olacak. 256 GB iPhone 8 fiyatı ise 1,099 dolar olacakken, 512 GB'lik en yüksek model 1.119 dolar fiyatla raflara çıkacak. iPhone 8 için düşünülen satış tarihi ise tanıtım günü olan 12 Eylül'den bir hafta sonrası olarak düşünülüyor.

iPhone 8'in özellikleri batarya sorunu bitti mi?

Görünüşe göre cihaz, iPhone 7 ile aynı kasa boyutuna sahip olacak fakat içerisinde daha uzun kullanım ömrü sağlayacak olan bir batarya yer alacak. Hatırlarsanız iPhone 7'nin bataryası 1.960 mAh, iPhone 7 Plus'ın bataryası ise 2.900 mAh kapasiteye sahipti. Bu da bizleri en az 3.000 mAh'lık kapasiteye sahip bir iPhone 8 bekliyor demek oluyor. Üstelik iPhone tarihinde ilk kez kablosuz şarj desteği sunulacak.

iPhone 8 kamera özelliği: Arka kamerayı oluşturan sensörlerin ikisinde de OIS bulunacak. Böylece video çekerken sarsıntı neredeyse sıfır noktasına inecek. Bu gerçekleşirse yeni Apple amiral gemisi özellikle video çekimlerinde diğer akıllı telefonlara göre büyük bir üstünlük sağlayabilir. Ana kamera sensörlerinin ise 16 MP olması bekleniyor. Uzun süre 12 MP'de kalan iPhone modelleri bu kez önemli bir MP artışı ile gelecek. Bu kamera 4K çekim ve 8 MP görsel kaydı yapabilecek. Ön kamera tarafında ise yine 7 MP kamera kullanılacak ama bu kez diyafram açıklığının çok daha fazla olması bekleniyor. Böylece çok eleştirilen ön kamera düşük ışıkta net görüntü verebilecek. 

Etiketler: ,
BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler