YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
iPhone 7 su geçirmez olmayabilir
iPhone 7 su geçirmez olmayabilir
02 Mart 2016 17:07
iPhone 7 hakkında en çok dedikodusu yapılan özelliklerden bir tanesi, yeni bir iddiaya göre gerçeğe dönüşmeyecek.

iPhone 7'nin ilk su geçirmez iPhone olabileceğine dair birçok dedikodu yapılmıştı. Ancak yeni bir rapora göre Apple'ın bir sonraki telefonu, su geçirmez olmayacak.

Yeni iddianın kaynağı olan Japonca blog sayfası Mac Otakara'ya göre iPhone 7, iPhone 6S'in metal gövdesini ve boyutlarını koruyacak. Ancak karşımıza daha ince bir iPhone 7 çıkabilir çünkü Apple'ın iPhone 7'de kullandığı LCD bileşenleri 1 mm daha ince görünüyor. Rapor, iPhone 7'nin kamerasının telefonun arka yüzüyle aynı hizada olacağını da söylüyor.

Rapora göre bir süredir dedikodusu yapılan çift kameralı sistem, yalnızca iPhone 7 Plus'ta sunulabilir. Apple daha önce optik görsel sabitleme işlevini sadece Plus modelinde sunmuştu; firmanın burada da benzer bir yol izleyebileceği düşünülüyor.

Son olarak rapor, Apple'ın 3.5 mm'lik kulaklık girişini gerçekten kaldıracağını ve burada açılacak alana ikinci bir hoparlör ekleyebileceğini söylüyor. Kulaklık girişinin kaldırılması, iPhone'un daha ince olmasını sağlayacak bir başka yol gibi görünüyor.

Bununla birlikte tüm bilgilere dikkatle yaklaşmakta fayda var. Mac Otakara bugün iPhone 7'nin su geçirmez olmayacağını söylese de, su geçirmezlik iddiasını Eylül 2015'te ilk ortaya atan kaynaklardan biriydi.

 

HÜRRİYET

 

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler