YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
iPhone 6S performansı ile herkesi şaşırttı
iPhone 6S performansı ile herkesi şaşırttı
26 Eylül 2015 18:16
Apple'ın yakın zamanda satışa sunacağı iPhone 6S, sahip olduğu güç ile şimdilerde en çok konuşulanlar arasında. Detaylar haberimizde...

Apple'ın yakın zamanda satışa sunacağı iPhone 6S, sahip olduğu güç ile şimdilerde en çok konuşulanlar arasında. Detaylar haberimizde... Geçtiğimiz haftalarda iPhone 6S, iPhone 6S Plus, iPad Mini 4 ve Apple TV gibi yeni ürünlerini tanıtan ve bazı detayları ile birlikte cihazları gözler önüne seren Apple, bilindiği üzere yakında yeni iPhone satışlarına başlayacak. Sevkiyatta yaşanan bir sorun nedeniyle ön sipariş ettiği iPhone 6S'e erkenden ulaşan bir kullanıcı ise cihaza ait performans testinin sonuçlarını Twitter aracılığıyla paylaştı.

Geekbench testinde görüntülenen iPhone 6S, belirtilenlere göre tek işlemci puanı olarak 2413, çoklu işlemci görevinden ise 2602 skorunu elde etmiş bulunmakta. A9 işlemci ile birlikte gelen cihazın epey güçlü olduğunu söyleyebiliriz. Zira tek işlemci puanına göz attığımızda elde edilen skorun Exynos 7420'den neredeyse yarı yarıya daha güçlü olduğunu görüyoruz.

Ki bu işlemci de Samsung'un yeni amiral gemi modeli Galaxy Note 5'de kullanılıyor. Ayrıca ısınma sorunu nedeni ile gündemi uzun süre meşgul eden Snapdragon 810 da A9 işlemcisine oranla güçsüz kaldı. A9, 810'a göre neredeyse %100 daha güçlü. Hem grafik hem de işlemci yükü bakımından performans canavarı olarak nitelendirebileceğimiz iPhone 6S, test sonuçlarına göre piyasadaki pek çok telefondan daha iyi bir seviyede. Arkasına iOS işletim sistemini alan ve böylelikle güçlü işlemciden çok daha iyi yararlanan ürün, bunun bedelini de elbette fiyatıyla karşılıyor.

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler