YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
iPhone 6S güncel fiyatları ve kamera özellikleri
iPhone 6S güncel fiyatları ve kamera özellikleri
08 Eylül 2015 08:34
Apple tarafından yani piyasaya sürülen akıllısı işte iPhone 6S'in kamera özellikleri ve ayrıntıları.. Haberimizde iPhone 6S fiyatına ilişkin güncel bilgileri de bulabilirsiniz.

Apple tarafından yani piyasaya sürülen akıllısı işte iPhone 6S'in kamera özellikleri ve ayrıntıları.. Haberimizde iPhone 6S fiyatına ilişkin güncel bilgileri de bulabilirsiniz.

Dünya devi teknoloji üreticisi Apple, iPhone 6'nın zaten yeterince iyi olduğu belirtilen kamerası, iPhone 6S'te daha ne kadar gelişecek? iPhone 6S fiyatları makul mü, alınabilir seviyelerde mi? Bazı soruların cevaplarını ve iPhone 6S ile alakalı kamera görünümü hakkında biraz inceleme yapalım.

Chip Online sitesi tarafından verilen haberde; iPhone 6'ın 8 megapiksellik kamerası, çözünürlük anlamında çok yüksek bir kapasiteye sahip olmasa da gayet iyi bir performans sunuyor. Bu yüzden iPhone 6S'te arka ve ön kameraların geliştirilecek olması sizi şaşırtabilir.

Apple'ın arka kamerayı 12 megapiksele, ön kamerayı ise 1,5MP'den 5 megapiksele yükseltmesinden bahsediyoruz. Dahası ön kameranın fotoğraf çekerken ekranı maksimum parlaklığa alacağı, böylece sizi aydınlatacağı söyleniyor (LG G3 bunu denemişti, ancak artık vazgeçmiş görünüyor). Kendi fotoğrafınızı çekerken ekranın flaş gibi kullanılması çektiğiniz kareyi görmenizi engelleyeceğinden, Apple'ın nasıl bir çözüm sunacağı merak konusu.

Bir başka dedikoduya göreyse Apple, 4K video kayıt yeteneğini telefonuna ilave edecek. Sony, Samsung, LG gibi üreticilerin telefonlarında gördüğümüz bu özellik, genellikle teknik özellik listesinde havalı bir madde olarak görünmekten ileri gitmiyor. 4K videoların her dakikası yaklaşık 350MB yer kapladığından, Apple'ın bu durum için bir çözüm bulması gerekiyor. Videolarınızı iCloud'a kaydetmek iyi bir çözüm olabilir, ancak bunun için de bolca bant genişliğine ihtiyacınız olacak.

Apple'ın iPhone 6S'in arka ve ön kameralarını yükselteceği kati gibi görünüyor, ancak hangi geliştirmelerin yapılacağını bekleyip göreceğiz.

iPhone 6S Fiyatları?

Apple iPhone 6S modellerinin 3400TL'den satışa sunulacak olduğu yarın yapılacak etkinlik sonrası daha fazla net olacak ve daha fazla kesinlik kazanacaktır ancak şirketin hala net olarak bir fiyat belirlediği bilinenler arasında yerini alıyor.

 

CHIP ONLİNE

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler