YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
iOS 9.0.2 güncellemesinde neler var, nasıl yüklenir?
iOS 9.0.2 güncellemesinde neler var, nasıl yüklenir?
02 Ekim 2015 08:24
Apple yeni güncellemesi iOS 9.0.2 sürümü ile kullanıcıarının karşısına çıktı. Peki iOS 9.0.2 güncellemesi nasıl yüklenir? iOS 9.0.2 güncellemesinde hangi hatalar var? Tüm bu soruların cevabı haberimizde...

Dünya devi Apple yeni güncellemesi iOS 9.0.2 sürümünü ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı.

Teknolojinin dünya devi olan Apple, sürpriz bir gelişmeyle kullanıcılarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Apple iOS 9.0.2 sürümünü güncellemesini yayınladı.

Apple kullanıcılarını heyecanlandıran sürpriz gelişme gündeme bomba gibi düştü. Peki, Apple kullanıcıları şimdi ne yapacak? Apple, geçtiğimiz hafta iOS 9.0.1 güncellemesini yayınlamıştı. Hata düzeltmeleri ile gelen iOS 9.0.1 güncellemesi bazı iPhone, iPad ve iPod touch modellerinde yine sorunlara neden olmuştu. Apple yaşanan sorunları çözmek için iOS 9.0.2 güncellemesini yayınladı.

Minör çaptaki bu güncelleme ile özellikle ufak çaplı hatalar çözülürken, Apple güncelleme ile beraber gelen özellikleri ve giderilen sorunları şöyle listeledi:

- Uygulama hücresel veri kullanımını açma ve kapatma ayarı ile ilgili bir sorun giderildi.

- Bazı kullanıcıların iMessage etkinleştirmesini engelleyen bir sorun çözüldü.

- Bir elle yedekleme başlatıldıktan sonra iCloud Yedeklemenin kesintiye uğramasına neden olan bir sorun çözüldü.

- Bildirim alırken ekranın yanlış şekilde dönmesine neden olan bir sorun giderildi.

- Podcast’lerin kararlılığı artırıldı.

iOS 9.0.2 GÜNCELLEMESİNİ İNDİREBİLECEĞİNİZ APPLE CİHAZLARI

iOS 9.0.2 güncellemesini; iPhone 4s, iPhone 5, iPhone 5c,iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6S, iPhone 6s Plus, iPad Air, iPadAir 2, iPad 2, iPad 3, iPad 4, iPad mini, iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4ve iPod touch 5 alıyor.

iOS 9.02 GÜNCELLEMESİ NASIL YÜKLENİR?

iOS 9.0.2 güncellemesini; Ayarlar>Genel>Yazılım Güncelleme bölümünden iPhone ve iPad cihazlarınıza yükleyebilirsiniz. iTunes üzerinden güncellemek için ise iPhone ve iPad’inizi PC’ye bağlamanız ve güncellemeleri denetle demeniz yeterli olacaktır. 

 

Tarafsizbolge.com

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler