YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Instagram'dan yeni özellik! Platformda geçirdiğiniz süre artacak
Instagram'dan yeni özellik! Platformda geçirdiğiniz süre artacak
14 Eylül 2017 11:30
Sosyal medya platformları arasında en çok kullanın uygulama olarak adından bahsettiren Instagram, bomba gibi yeni özelliğini kullanıcılarına sundu. Yeni güncelleme ile birlikte paylaşılan hikayeler arkadaşlar ile de paylaşmak mümkün alacak.

En fazla kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Instagram büyük ilgi gören Hikayeler özelliğini geliştirmeye devam ediyor. Yapılan yeni güncellemeyle birlikte paylaşılan hikayeleri arkadaşlarımızla paylaşmak mümkün oluyor. Bu sayede Instagram’da geçirdiğimiz süre artacak gibi görünüyor.

Bir fotoğraf paylaşım mecrası olan Instagram bunun ötesine geçebilmek için büyük çaba harcıyor. Platformun değişim süreci ise Snapchat‘ten “ödünç alınan” 24 saatte kaybolan paylaşımlar ile başladı. Hikayeler olarak adlandırılan bu özellik kısa sürede büyük ilgi görmeyi başardı. Instagram kullanıcılarının bu özelliği benimsemesinin ardından Hikayeler ciddi bir etkileşim kaynağı haline geldi. Instagram da bu özelliği geliştirmeye, etkileşim oranını daha da artırmaya çabalıyor.

instagram-direct-660x572.jpg

Son Instagram güncellemesiyle birlikte hikayelerin direkt mesaj olarak gönderilmesi mümkün hale geliyor. Kullanıcılar bundan sonra izledikleri bir hikayeyi direkt olarak arkadaşlarına gönderebiliyor. Bunun için hikayelerin sağ al köşesinde yer alan kağıttan uçak simgesine basmak yeterli oluyor. Ardından mesajın alıcısı olacak kişiyi seçiyorsunuz. Paylaşımı ister bir şeyler yazarak isterseniz de mesajsız şekilde gönderebiliyorsunuz.

Instagram bu yeni özellik sayesinde kullanıcılarının uygulama içinde daha fazla zaman harcamasını amaçlıyor. Böylece önem verilen kişilerin, markaların veya ünlülerin paylaşımları bir tuşla arkadaşlara iletiliyor. Bu paylaşım dolayısıyla yeni bir sohbet başlatılmış oluyor.

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler