YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Instagram'a yeni bir özellik geliyor
Instagram'a yeni bir özellik geliyor
25 Kasım 2013 20:45
200 milyon kullanıcısıyla mobil dünyasının en iyi sosyal paylaşım uygulamaları arasında sayılan Instagram'a mesajlaşma özelliğinin geleceği iddia edildi.

Kullanıcılarına, ücretsiz fotoğraf ve video paylaşma imkânın yanında mesajlaşma özelliğini de eklemesinin Instagram'a rakipleri arasında farklı bir boyut kazandıracağı ifade edildi. Kullanıcılar tarafından merakla beklenen ve henüz nasıl çalışacağı tam olarak bilinmeyen yeni özelliğin bu yılın sonuna kadar uygulamaya eklenmesi bekleniyor. Mesajlaşma özelliği ile birlikte kullanıcıların Instagram'ı daha da aktif kullanması hedefleniyor.

Instagram nedir?

Instagram, ücretsiz fotoğraf ve video paylaşma programı. Ekim 2010'da kurulduğunda, kullanıcılarına çektikleri bir fotoğraf üzerinde dijital filtre kullanma ve bu fotoğrafı Instagram'ın da dâhil olduğu, sosyal medya servisleri ile paylaşma imkanı tanımıştır. Belirgin özellikleri; fotoğrafları bir kare şekline sınırlandırmak, Kodak Instsmatic ve Polaroid resimler, cep telefonu kameralarında kullanılanın aksine 4:3'lük çerçeve oranı.

Instagram ilk başta sadece iPhone, iPad ve iPod Touch aletlerinde kullanılırken 2012 Nisan'da Android 2.2 Froyo ve üstü yüklü kameralı telefonları da destekledi. Uygulama iTunes App Store ve Google Play online satış mağazalarında dağıtılıyor.

21 Nisan 2012 tarihinde Facebook, Instagram'ı ve 13 çalışanını yaklaşık 1 milyar dolar nakit karşılığında satın aldı.

 

İHA

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler