YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İnstagram'a beklenen özellik geldi!
İnstagram'a beklenen özellik geldi!
11 Kasım 2014 10:59
Popüler fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram'da gönderilerdeki açıklamaları sonradan düzenleme özelliği geldi. Yeni özellik hem iOS hem de Android sürümlerinde kullanılabilecek.

Sosyal paylaşım uygulamalarından olan ve 2012 yılında Facebook tarafından satın alınan Instagram'a yeni bir özellik geldi. Kullanıcılar artık gönderdikleri fotoğraflara yaptıkları açıklamaları sonradan düzenleyebilecekler.

Özellikle otomatik düzenleme özelliği açık olan cep telefonlarından gönderilen metinlerde yaşanan 'düzeltememe' sorunu yeni özellik sayesinde ortadan kalkmış oluyor.

Düzenleme Instagram'ın hem iOS hem Android uygulamalarında aynı anda kullanıma sunuldu. Bu özellik gelmesine rağmen arkadaşlarının fotoğraflarına yorum yapanlar için bir çözüm henüz bulunmuyor. Başka fotoğraflara yorum yaparken kelime hatası yapanlar eskiden olduğu gibi yorumları silip yeniden yazmak zorunda kalacaklar.

Uygulamada yapılan yeni düzenleme ile daha önce pusula simgesi ile görüntülenen Keşfet bölümü artık mercek simgesi ile gösteriliyor. Burada kişiler ve etiketler arama özelliği de yeni sürümde geliştirildi.

Instagram'ın iOS sürümü (Türkiye mağazasındaki) yeni düzenleme özelliğine hemen kavuşurken, yeni özelliğin birkaç gün içinde Türkiye mağazasındaki Android sürümüne de gelmesi bekleniyor.

Uygulamanın 6.2 numaralı iOS sürümü iTunes'tan ücretsiz olarak indirilebiliyor.

 

İNSTAGRAM

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler