YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Instagram Geçmişteki İletileri Gösterecek
Instagram Geçmişteki İletileri Gösterecek
17 Mart 2016 05:39
Aylık 400 milyon civarında kullanıcı barındıran sosyal medya uygulaması Instagram, bünyesine yeni bir özellik katıyor.

Dünya genelinde kullanıcıların en çok tercih ettiği fotoğraf paylaşım uygulamalarından biri olan Instagram, yeni bir özellik ile geliyor.

2010’da kurulduktan sonra, 2012’den beri Facebook bünyesinde kullanıcılara hizmet vermeye devam eden uygulama, Facebook’a benzer olarak geçmiş iletilerinizi size hatırlatacak.

Zaman çizelgesi özelliği beraberinde geçmiş zamandaki fotoğraf, video gibi paylaşımlar, arkadaşınızla olan arkadaşlık geçmişiniz gibi iletiler size gösterilecek.

Facebook’tan farklı olarak, söz konusu paylaşımları, bilgileri bir kolaj çözümü beraberinde kullanıcılara sürmeyi planlayan Instagram, bir farkındalık yaratma hedefi ile yola çıkıyor.

Apple Insider'da yer alan habere göre, henüz ne zaman hizmete gireceği belirsiz olan uygulamaya dair detaylar bu kadarla sınırlı durumda.

Instagram’ın yeni özelliğinin kullanıcılar düzeyinde nasıl bir etki yaratacağı bilinmez; fakat uygulamanın gün geçtikçe kullanıcı sayısını ve bulundurduğu paylaşımları arttırarak büyüdüğünü söyleyebiliyoruz.

 

SHİFTDELETE

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler