YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İlginç sonuçlar, bu haberde
İlginç sonuçlar, bu haberde
İlginç sonuçlar, bu haberde
22 Mayıs 2008 / 16:47 Güncelleme: 00 0000 / 00:00


En yeni güncellemelerden sonra, hangi tarayıcı web sayfalarını daha hızlı açıyor? Firefox mu, Internet Explorer mı yoksa Safari mi? İlginç sonuçlar, bu haberde.Son güncellemeler, tarayıcılar arasındaki savaşı daha da alevlendirdi. Pazar liderliğini elinde bulunduran Internet Explorer'ı devirmek isteyen Firefox, 3.0 sürümüne adım adım yaklaşırken, artık Windows'ta da çalışan Safari, varlığını kabul ettirmek için geliştirilmeye devam ediyor.Aşağıda, aynı şartlar altında, popüler tarayıcıların nasıl performans sergiledikleri paylaşılıyor.


Image


Nasıl Test Edildi?


Tarayıcıların test edildiği sistem; Windows XP yüklü, 1.73GHz Pentium M işlemcili 1GB RAM'li bir bilgisayar. Sayfa açma ve sayfa yenileme olarak iki aşamada gerçekleşen testin sonuçları ise aşağıdaki grafiklerde mevcut.


Katılan tarayıcılar ve indirme linkleri;


:: Internet Explorer 7


:: Safari 3.1.1


:: Firefox 3 RC1


Grafikler Ne Diyor?


Image


Grafiklerde de görüldüğü gibi Apple Safari, hem sayfa açma hem de sayfa yenileme konusunda diğer tarayıcılara fark atıyor ve daha kısa zamanda bu işlemleri gerçekleştiriyor.


2. sırada yer alan Firefox'un aldığı rakamların yanı sıra Internet Explorer ise en yavaş tarayıcı olarak testten çıkıyor.


SDN – http://shiftdelete.net

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler