YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HTC A9 ne zaman çıkacak, Teknik Özellikler!
HTC A9 ne zaman çıkacak, Teknik Özellikler!
26 Aralık 2015 05:57
Zor günler geçiren HTC'nin üzerinde çalıştığı yeni modelinin görselleri sızdırıldı.HTC Aero (HTC A9) ismiyle lanse edilen model iPhone 6'ya benzerliğiyle dikkat çekiyor.

HTC One M9 ve One M9 Plus satışlarında beklediğini bulamayan HTC, bazı fabrikalarını kapatma kararı almış ve dünya genelindeki çalışanlarının yaklaşık olarak 'ini işten çıkaracağını açıklamıştı.

One M9 ve One M9 Plus satışlarında beklediğini bulamayan HTC, bazı fabrikalarını kapatma kararı almış ve dünya genelindeki çalışanlarının yaklaşık olarak %15'ini işten çıkaracağını açıklamıştı.

HTC'nin yeni modeli fazlasıyla iPhone 6'yı andırıyor. HTC Aero'nun MediaTek imzalı Helio X20 SoC ile geleceği ve 4GB'lık RAM desteğine sahip olacağı belirtiliyor. 5.5 inçlik 2.5D curved (kavisli) ekranla gelmesi beklenilen HTC Aero'nun çıkış aralığı ise henüz netlik kazanmış değil.

Tayvanlı akıllı telefon üreticisi HTC, One M9 ile yakalayamadığı başarıyı yakalamak için yeni modeli üzerinde elinden geleni yapmış. Bir süredir gündemde olan Aero kod adlı One A9, yakında resmi olarak tanıtılacak.

Berlin'de düzenlenen IFA 2015 kapsamında tanıtılması beklenilen HTC One A9, Weibo'da ortaya çıkan bir görsel ile beklentileri boşa çıkarttı.

6 Eylül tarihini vurgulayan görsel, lansmanın ise Çin'de yapılacağını işaret ediyor. Düzenlenecek olan etkinlikte henüz ne tanıtılacağı bilinmese de kullanılan "Süper Yakışıklı" deyimi HTC One A9 modelini işaret ediyor.

HTC One A9 Teknik Özellikleri

HTC One A9 modelinde yer alması beklenilen işlemci ise MediaTek'in 10 çekirdekli işlemcisi Helio X20. Mali-T880 grafik birimini beraberinde getiren bu işlemciye 3 GB RAM eşlik edecek.

5.5 inç büyüklüğünde ve Full HD çözünürlüğünde 2.5D ekran ile gelmesi beklenilen HTC One A9, iPhone 6 ile benzerliğiyle çok konuşulmuştu. 500 dolar civarında bir fiyatlandırmaya sahip olacağı iddia edilen modelin ilk olarak Çin'de sonra ise ABD pazarında satışa çıkacağı söyleniyor.

HTC, yeni akıllı telefonunda MediaTek'in 20 nm üretim teknolojisini kullanan Cortex-A72 ve Cortex-A53 çekirdeklerini kullanan ve toplamda 10 çekirdeğe sahip olan Helio X20 işlemcisi yer alacak.

HTC A9, Eğimli Ön Panel 

Gelen bilgilere göre HTC A9, bir çok HTC modelinde alışık olduğumuz üzere metal kasa ile gelecek. 2.5D eğimli ön panele sahip olacağı iddia edilen modelin fiyatı ise 470 - 625 dolar arasında yer alacak.

Türkiye Çıkış Tarihi ve Fiyatı

İlk olarak Çin'de satışa sunulacak olan HTC A9, daha sonra Asya kıtası ve daha sonra ise diğer ülkelerde satışa sunulacak. 

HTC One A9, Türkiye'de 2499 TL'den satışa sunuluyor. Bir üst segmen telefon için fiyatı makul görünüyor. 

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler