YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hawking: "İnsanlığı kurtarmak için koloni kurmalıyız"
Hawking: "İnsanlığı kurtarmak için koloni kurmalıyız"
23 Şubat 2015 02:40
Amerika'dan gelen konuklarına Londra Bilim Müzesi'ni gezdiren Stephen Hawking'e basın mensuplarına "İnsanlığı kurtarmak için başka gezegenlerde koloniler kurmalıyız" dedi.

Yaşayan bilim insanları arasında dünyada en çok tanınan isimlerden Stephen Hawking, müze gezisi esnasında, "İnsanlığı kurtarmak için başka gezegenlerde koloniler kurmak zorundayız" dedi.

Saldırganlık sonumuzu getirecek

Hawking, "Bu saldırganlık, medeniyetin ve insanlığın sonunu getirebilir. Ancak uzayda yolculuk bizi başka bir yöne götürebilir. Bu insanoğlunun geleceği için gerekli. Başka bir gezegende koloni kurma olasılığını, canlılar için bir tür 'hayat sigortası' olarak algılamalıyız" dedi.

İnsanlığın geleceği uzayda

Londra Bilim Müzesi'ni gezen Amerikalı konuklardan Adaeze Uyanwah, insanlığın sonunun nasıl geleceğini sorunca Hawking şunları söyledi:

"İnsanoğlunun saldırganlığı nükleer savaşlara yol açabilir. Böylece medeniyet sona erer ve insanlık biter. Hiçbir problemimizin çözümü Dünya'da yok. Ama Dünya bize başka bir perspektif sunuyor. İnsanoğlunun geleceğinin uzayda olduğuna inanıyorum. İnsanlar başka gezegenlerde koloni kurarak soylarını devam ettirebilirler."

Hawking ayrıca 'yapay zeka'nın da insanlığın sonunu getirebileceğini söyledi.

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler