YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hackerlar artık evleri izliyor
Hackerlar artık evleri izliyor
22 Eylül 2014 15:15
Evlerde bulunan kameralar artık özel hayat gizliliğini ortadan kaldırıyor. Güvenlik kameraları, web cam ve bebek için alınan kameralar hackerların ilk ele geçirdiği sistemler.

Artık en güvendiğiniz yerde evinizde bile tehlikede olabilirsiniz. İngiltere'de yapılan bir araştırma binlerce insanın evlerindeki en özel anlarda bile gözetlendiğini ortaya çıkardı. "Nasıl?" derseniz burada da tabii ki hackerlar devreye giriyor.
 
Hackerlar artık büyük bir kolaylıkla güvenlik ve bilgisayar sistemlerini hackleyerek insanların evlerinde uyurken, giyinirken, yemek yerken görüntülerini internet sitelerinde yayınlıyor. Üstelik tüm bunlar olurken sizin ruhunuz bile duymuyor.
 
Güvenlik sistemleri hackleniyor
 
Tabii haclerların bu görüntüleri aldığı bir mekaznimaya ihtiyaçları oluyor. O listenin başında webcam gelirken ayrıca bebek monitörü, güvenlik sistemi sahibiyseniz hacklenmeye oldukça müsaitsiniz.
 
İngiltere’de yapılan araştırmanın sonucunda binlerce insanın tehlikede olduğu vurgunladı.Görüntülerinize herhangibir internet sitesinde rastlamamanızın tek yolu ise kullandığınız ürünün fabrika ayarlarını ve şifrelerinizi değiştirmek.

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler