YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
GTA V rekor dağıtıma ulaştı!
GTA V rekor dağıtıma ulaştı!
15 Ağustos 2015 14:26
Dünyanın en çok büyük hayran kitlesine sahip oyunlarından olan GTA V önce Xbox 360 ve Playstation 3’e gelmiş, akabinda ise yeni nesil platformlarda kendini göstermişti.

Oyun dünyasının en çok fazla satılan serilerinden Grand Theft Auto‘nun son halkası GTA V, satışları ile göz doldurmaya devam ediyor. Önce Xbox 360 ve PlayStation 3 için gelen, peşinden yeni nesil grafikler ile beraber PlayStation 4 ve Xbox One konsollarını ziyaret eden GTA V, son olarak PC için satışa sunulmuştu. Yenilenmiş grafikleri ve ultra ayarları ile beraber bilgisayarlara misafir olan yapım, bu sayede satış hususunda çok büyük bir ivme kazandı. Oyunun dağıtımcı koltuğunda oturan Take-Two Interactive, yapmış olduğu bildiri ile beraber GTA V‘in 54 milyon adet dağıtıldığını açıkladı . Son çeyrek raporunun gelmesi ile beraber su yüzüne bu rakam, oyunun ne denli çok büyük bir başarıya imza attığını da kanıtlar nitelikte.

Açık dünya temalı yapım, elde ettiği bu dağıtım sayısı ile beraber en çok fazla satışı gercekleşmekte olan oyunlar arasında dördüncü sırada yer almakta. Wii Sports, Minecraft ve Tetris gibi çok büyük kitlelere ulaşmış oyunların bulunduğu listede dördüncülük koltuğunda oturan GTA V, gün geçtikçe daha çok satmaya devam ediyor. Çünkü hem Birleşik Krallık bölgesinde hem de Steam gibi mecralarda çok fazla satılan oyun, her hafta en çok fazla tercih edilen yapımların arasında yer almayı başarıyor.

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler