YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Görünmezliğin formülü bulundu
Görünmezliğin formülü bulundu
29 Eylül 2014 20:20
New York Rochester Üniversitesi’nden bilim adamları, özel ve çok da pahalı olmayan bir lens kullanarak büyük objeleri gizlemenin bir yolunu buldu.

Bu teknoloji Harry Potter kitaplarından fırlamış gibi görünse de 'optik kamuflaj' ya da 'görünmezlik pelerini' özellikle askeri alanda çığır açacak bir teknoloji. Bu teknoloji üzerinde yıllardır çalışan bilim adamları 'özel bir mercek' yoluyla nesneleri kaybetmeyi başarabildiler. 

China Daily'e röportaj veren doktora öğrencisi Joseph Choi, üç boyutlu görünmezlik sağlayan çok yönlü 'özel bir mercek' keşfettiklerini açıkladı. Daha çok göz doktorlarının kullandığı merceklere benzeyen 'optik kamuflaj' aletinin arkasına, bir nesne koyduğunuzda o nesneyi değil arka planı gösteriyor. Bu keşfin önemi, ucuz olması ve merceğin neresinden bakarsanız bakın nesneye dair hiç bir şey göremiyor olmanız. 

 

DHA

21:19
 // SON GÜLEN İYİ GÜLER
Bundan iki yıl önce trthaber sitesinde bu şekilde görünmez olunacağını, bukalemun tank ve savaş araçları yapabileceğimi söylediğimde, diğer yorumcular tarafından alay konusu olmuştum....
29 Eylül 2014 21:19
BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler