YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Google'un fotoğraf servisi Google Photos kısa sürede rekora ulaştı
Google'un fotoğraf servisi Google Photos kısa sürede rekora ulaştı
22 Ekim 2015 12:16
Google Photos 100 milyon aktif kullanıcıya ulaştı... Google aylık aktif kullanıcı sayısının dışında bazı ilginç bilgiler de paylaştı.

Google fotoğraf yönetim servisi Photos'un 100 milyon aylık aktif kullanıcı sayısı barajını aştığını duyurdu. Kullanıma sunulmasının ardından yaklaşık 5 ay gibi bir süre geçen hizmetin önemli bir başarıya imza attığı söylenebilir.

iOS ve Android işletim sistemli mobil cihazlarda kullanılabilen Google Photos'tan aynı zamanda Web üzerinden de faydalanabilmek mümkün. Pinterest, Twitter ve Instagram gibi sosyal ağların bu çaptaki kullanıcı kitlesine ulaşması hayli zaman almıştı.

Google aylık aktif kullanıcı sayısının dışında bazı ilginç bilgiler de paylaştı. Örneğin kullanıcıların fotoğraflarında hayvanlar içerisinden en çok köpeklerin yer aldığı belirtiliyor. Yine en çok Paris, New York ve Barcelona'dan karelerin hizmete yüklendiği görülmüş. Kullanıcılar 15 milyon animasyon ve kolaj oluşturmuş. Bu ilginç bilgilerin tamamına Google'ın resmi blogundan ulaşabilirsiniz.

Bir süredir Google'da çalışan 23 yaşındaki genç, diğer çalışanların aksine bir evde değil kamyonda yatıp kalkıyor. Google çalışanının ev yerine kamyonda kalmasının sebebi ise San Francisco'daki yüksek kira fiyatları!

Henüz 23 yaşında olan ve pek çok kişinin çalışma hayali kurduğu Google'ın göbeğinde, San Francisco'da çalışan ve hayatını sürdüren Brandon (soyadının bilinmesini istemiyor) yüksek ev kiralarından fazlasıyla şikayetçi.

Sadece bir kişinin ev kirası ve diğer masraflarla birlikte yılda 40 bin dolar harcaması gerektiğini kaydeden Brandon, zamanının büyük bir bölümünü ofis ve evi dışında geçirmesine karşın yüksek maliyetlere katlandığınna dikkat çekti.

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler