YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Google'dan Facebook'a yeni rakip
Google'dan Facebook'a yeni rakip
01 Ekim 2009 23:36
Google, çok güvendiği yeni hizmeti Wave için sona iyice yaklaştı: En büyük test şimdi başladı.

Google, çok güvendiği yeni hizmeti Wave için sona iyice yaklaştı: En büyük test şimdi başladı.İnternetin bir numaralı ismi Google, Çarşamba gününden itibaren yeni servisi Wave platformunu kullanıcılarına sundu. Henüz test aşamasında olan Google Wave, e-posta, hızlı mesajlaşma ve Facebook'ta olduğu gibi sosyal ağ benzeri bir sistemi bir araya getiriyor.

Yaklaşık 100.000 yazılım geliştiricisine davetiye yollanacağını açıklayan Google, test aşamasına katılacak kullanıcılardan aldığı geri bildirimlere dayanarak yeni hizmeti Google Wave'i şekillendirmeyi planlıyor.

Ancak Facebook ve Twitter cephesinde Google'ın yeni servisi Wave temkinle karşılanıyor; zira Google Wave tamamiyle bir sosyal ağ platformu olarak kullanıcılara sunuluyor ve fotoğraf, video, blog yazıları ve bunun gibi Facebook'ta da görülen kişisel bilgileri kullanıcılar arkadaşlarıyla paylaşılabiliyor.

Facebook ve Twitter, Google'ın bu yeni hizmeti için şimdilik bir açıklama yapmaktan kaçınırken, Google'ın yeni servisiyle rakiplerini ne kadar zorlayacağı ise şimdiden merak konusu oldu.

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler