YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Google'dan büyüğü de var
Google'dan büyüğü de var
12 Kasım 2009 14:38
İnternetin 1 numaralı isminin Google olduğunu mu düşünüyorsunuz? Ama ondan büyüğü de varmış!

İnternet kullanıcıları Eylül ayında Microsoft web sitelerinde toplam 4 milyar saat geçirdi. Bu, sörf yapmak için harcanan sürenin yaklaşık yüzde 15'ine denk geliyor.

Bu sonucu ortaya çıkaran firma Amerikan pazar araştırmacısı ComScore. Alt sıralarda Google ve Yahoo'nun web siteleri var; onları Facebook sosyal ağı takip ediyor.

Araştırmaya göre 15 yaş üzeri toplam 1,2 milyar kullanıcı yaklaşık 27 milyar saatini web'de geçiriyor. Fakat araştırmaya Windows Live Messenger gibi anında mesajlaşma yazılımları da dahil edilmiş.

Microsoft'un internet hizmetlerinde harcanan vaktin neredeyse yüzde 70'i Windows Live Messenger hesabında geçiriliyor. Google'da da benzer bir tablo söz konusu: Google'da en fazla vakit geçirilen platform Youtube oluyor.

google ı seviyorum
 // gürsel poyraz
internetin en büyüğü google dır kim ne araştırma yaparsa yapsın bu gerçek değişmez. internet ile sıkı fıkı olan herkez bunu bilir :) google ın sağladığı ücretsiz platformlar.yaratabileceğiniz kişisel alanlar onu sevmemdeki en büyük etken. ayrıca msn i buna dahil etmeleri çok saçma saygılar...
26 Nisan 2010 16:03
BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler