YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Google'dan 300 Milyon dolarlık yatırım
Google'dan 300 Milyon dolarlık yatırım
12 Ağustos 2014 23:52
İnternet devi Google, Japonya ve Amerika arasındaki internet erişimini hızlandırmak için okyanusa iniyor.

İnternete erişimimizi ve sitelere hızla girmemizi sağlayan kabloların Dünya'nın dört bir yanından geçtiğini ve bu kabloların değerinin milyon dolarlar ettiğini biliyoruz. Google ise bu işlemi, Dünya'nın dört bir yanına büyük yatırımlar ile karşılayan dev firmalardan biri. Google 'ın son yatırımı da bu konuyla ilgili.

Google, China Mobile, China Telecom, Global Transit, KDDI ve SingTel ile yaptığı işbirliği sonucu Japonya ve Amerika arasındaki internet erişim hızını arttırmak, Asya kıtasındaki insanlara daha hızlı erişim imkanları sunmak, Gigabit Home İnternet Service adlı uygulamasının kullanım oranını arttırmak için okyanusun dibine fiber kablolar döşemeye başladı ve bu iş için tam 300 milyon dolar harcadı. Saniyede 60 terabitlik bir bant genişliğine sahip olacak bu erişim 2016 senesinin ikinci çeyreğinde kullanıma hazır olacak.

Google'a göre bu işlem sadece internet erişimi için değil Asya'da bulunan milyonlarca Android kullanıcısının Google Cloud sistemini daha etkili kullanması için de bir fırsat yaratacak.

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler