YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Google'da kim çalışmak istemez!
Google'da kim çalışmak istemez!
30 Ekim 2009 08:25
Google'da işe girmek isteyenlere öyel sorular soruluyor ki!

 Dünyanın marka değeri en yüksek şirketi Google dillere destan bir kampus açtı. Yapılan anketlerde yıllardır üst üste 'çalışılacak en zevkli şirket' seçilen Google, başkent Washington yakınlarındaki Kirkland'da yeni bir kampus-ofis açtı.

Kampus, Los Angeles'taki ünlü Google merkezine göre daha küçük olsa da, 5 yıldızlı özellikleriyle dünyanın en iyi işyeri seçilmeye aday. 350 kişinin görev yaptığı ofiste, yemekler diyestisyenlerin gözetiminde, ünlü şefler tarafından yapılıyor. Mesai saatinin bulunmadığı iş yerinde, isteyen istediği zaman işe geliyor, istediği zaman gelmiyor. Girişinde koca bir tırmanma duvarının bulunduğu binada, ayrıca tüm aktiviteleriyle bir spor salonu, yüzme havuzu, atıştırmalık yemekler bölümü, kendi yemeklerini yapmak isteyenler için özel mutfak, bilardo ve langırt masaları da bulunuyor.

Yüksek IQ'nun yanında pratik zeka da gerekli

Dünya devi Google'da işe girmek isteyenlere pratik zeka gerektiren sorular soruluyor, işte bazıları...

l BİR otobüse kaç tane golf topu sığar?
l SEATTLE'daki bütün binaların camlarını kaça temizlersiniz?
l 'VERİTABANI' kavramını 8 yaşındaki yeğeninize 3 cümleyle anlatın.
l AKREPLE yelkovan günde kaç kere üst üste gelir?
l BİR ülkede aileler sadece erkek çocuk sahibi olmak istiyor. Kızları olursa çocuk yapmaya devam ediyorlar. Erkek olursa çocuk yapmayı bırakıyorlar. Ülkede erkeklerin kızlara oranı nedir?
l SAATİNİZE baktınız ve 15.15 olduğunu gördünüz. Yelkovan ile akrep arasındaki açı kaçtır?
l EŞİT boyda 8 topunuz var ancak bir tanesi diğerlerinden daha ağır. Bir terazi ve 2 kez tartma hakkıyla ağır olanı nasıl bulursunuz?

Son sorunun yanıtı:

SEKİZ toptan ikisini ayırarak, diğerlerini üçerli iki grup halinde tartıya koyarız. Eğer terazi dengede kalırsa, ağır olan ayırdığımız iki topun arasında demektir. Bu iki topu tartarak ağır olanı bulabiliriz. Ancak üçerli olarak tarttığımızda terazinin dengesi bozuluyorsa, bu kez terazinin yukarda kalan kefesini boşaltıp, ağır gelen taraftaki toplardan birini dışarı çıkartırız. Kalan iki topu da karşılıklı olarak tartarız. Denge bozulursa ağır olan topu bulmuş oluruz. Ancak iki top da eşit ağırlıktaysa aradığımız dışarı çıkardığımız son toptur...

Akşam

Diğerleri Yemedimi
 // Fatih Koca
bir tek son soruyu cevaplamışsınız diğerlerini ben cevaplayım haftaya google çalışanı olarak size mail atarım
1-otobüsün boyutuna bağlı
2-camın metre kare başına fiyat veririm çünkü camdan cama değişir
3-öğretmenin not defteri
4-24
5-1 (belirsiz olasılık sonucu)
6-7.5...
30 Ekim 2009 19:56
BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler