YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Google, telefonunu çıkarmak için kolları sıvadı
Google, telefonunu çıkarmak için kolları sıvadı
14 Kasım 2015 11:17
Arma motoru google, "Google telefonu" için hazırlıklara başladı. Google'ın telefon piyasasına, bu kez gerçek anlamda girebileceği belirtildi. Google'in bu hamlesi tüketicileri sevindirdi.

Google'ın Android'li cihazlar için kendi mobil yongalarını üretebileceğini henüz öğrenmiştik. Şimdi ise yeni bir rapor, Google'ın telefon piyasasına, bu kez gerçek anlamda girebileceğini söylüyor.

The Information'ın ortaya attığı dedikodulara göre Google, daha önce yapmadığı bir hamleyle telefon piyasasına girecek. Nexus'lar, Google'ın telefonları sayılsa da üçüncü partiler yardımıyla geliştiriliyor. Bu yüzden Google'ın böyle bir yol izlemesi, ilginç olacak.

Firma, Lenovo'yu geçen sene Motorola'ya satarak telefon donanımı işinden vazgeçtiği izlenimini bırakmıştı. Google gerçekten kendi telefonunu üretirse, Samsung gibi diğer Android üreticileriyle olan ilişkilerini dikkatle yönetmesi gerekecek. Elbette Google'ın kendi telefonunu üretmesi, yazılım ve donanım takımlarının birbirine daha yakın çalışması, dolayısıyla daha iyi bir Android deneyimi anlamına gelecek. Bu yüzden Google'ın hamlesi sayesinde karlı çıkan, biz tüketiciler olabiliriz.

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler