YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Google slogan değiştirdi/ İşte Google yeni sloganı
Google slogan değiştirdi/ İşte Google yeni sloganı
03 Ekim 2015 13:19
Arama motoru Google yıllardır kullandığı sloganını değiştirdi. Google'n yeni sloganı oldukça ilginç. Google ın yeni sloganı ve tüm ayrıntılarını derledik. İşte Google ın yeni sloganı...

Google radikal bir değişikliğe gitti ve sloganını değiştirdi. Kendine yeni bir slogan belirleyen Google ın yeni sloganı ne oldu? Google ın yeni sloganı ve ayrıntıalrı haberimizde..

2004 yılında halka arz edildiğinde 'don't be evil' mottosunu düstur edindiklerini beyan eden Google, aradan geçen 10 yılın ertesinde kritik bir değişikliğe daha giderek yeni sloganlarını 'do the right thing' (yani 'doğru olanı yap') ile değiştirdi.

Google'ın geçtiğimiz haftalarda Alphabet şemsiyesi girdiğini biliyoruz. (Bilmiyorsak da buradan öğrenebiliriz.) İşte belirlenen bu yeni motto aslında Alphabet'in olsa da neticede Google artık bağımsız bir oluşum olmadığından kendilerine ait bir şirket felsefesi de -en azında resmi olarak- yok. Haliyle 'doğru olanı yap' sözünün 'şeytana uyma'nın yerini aldığını söyleyebiliriz.

97aeca89bnkp367_google_g_20151002191657.jpgDikkat edersek, her iki söz grubu da birbirini destekler mahiyette olması açısından bize alt metinde oldukça ince bir mesaj veriyor. Yola 'şeytana uyma' ile çıkan Google artık bunun da bir adım ötesine geçerek 'doğru olanı yap' diyor. Yani diğer bir deyişle bu değişikliği 'şerde pasiflik yetmez, hayırda aktif ol' olarak okuyabiliriz. Ki bu da, yeni dönemin kendileri için oldukça hareketli ve yenilikçi geçeceğinin bir işaretçisi olarak kabul edilebilir. Muhtemel yeni iş kolları, ciddi düzeyde artacak insani yardımlar vs. vs.

Tabii en nihayetinde tüm bunların bizim fikir yürütmelerimiz olduğunu da söyleyelim. Kim bilir belki de yanılıyoruzdur...

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler