YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Google sanal gerçeklik kuruyor
Google sanal gerçeklik kuruyor
15 Ekim 2014 04:30
Birçok alanda yatırım yapan Google, şimdi de kullanıcılarını hayrete düşürecek yeni bir uygulama kurmaya hazırlanıyor.

Time'da yer alan habere göre; Google, sanal gerçeklik olan Magic Leap (Sihirli Sıçrama) şirketine yatırım yapmayı ve 3D tecrübesi ile üstün gerçeklik inşa etmeyi planlıyor. Magic Leap'in teknolojisi, gerçek çevrede 3D objeleri ile bağımsız görüntüler yaratıyor ve eğer bu şirketin reklam videosu herhangi bir işaretin, belirtinin üzerindeyse, sonuçları hayret verici, çekici oluyor.

Megic Leap'in CEO'su Rony Abovitz; " Bu şirket "Dünyada neye doğal olarak, insancıl ve arkadaşça  inanacaksak, o bilgisayarın arayüzüne giyilebilir olmalı." dedi. Magic Leap, bu teknolojinin, 3D ile çevrede şimdiki güncel teknolojiden daha fazla gerçekçilik yaratacağını söylüyor.

Oculus Rift bu yüzeyi yaratırken, uzak mesafede suda veya havada yüzen cisimler hayal ediyor, Magic Leap de buna bakıp yapıyor çünkü eğer gerçek dünyanın zirvesinde bir 3D objesi varsa, muhtemelen bu yüz üzerine takılan gözlüklerle tahmin edilmiştir. Google resmi olmayan kaynaklardan edinilen bilgilere göre, belki yuvarlak bir hesapla Magic Leap için 500 milyon dolar ayıracak.

The New York Times da Temmuz ayında, Macip Leap'i dijital platformda sıçrayarak ışık saçan görüntülerin ve uzak mesafedeki objelerin bilgileri için kullanıldığını yazdı.

 

 

KANALAHABER.COM/ÖZEL İÇERİK

halidetonga@kanalahaber.com

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler