YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Google öyle bir uygulama kararı aldı ki...
Google öyle bir uygulama kararı aldı ki...
24 Ağustos 2015 07:32
Gerekli gereksiz sayıları oldukça yüksek olan Android uygulamaları kapsamında google'ın canı fena halde sıkılmış durumda. Google yen bir karar almak, çıkış için Android uygulamalarında büyük bir kısıtlamaya gitmek için düğmeye basmış durumda. Ayrıntılar m

Android'in saf sürümleri oldukça akıcı ve stabil çalışıyor. Lakin buna karşın cihazın içerisinde yer meydan ve birçoğunu kullanmadığımız Google uygulamaları can sıkıcı olabiliyor. Netice itibariyle her gün Google+'a giren, haberler uygulamasını kullanan ve kitap mağazasını ziyaret eden kişilerin sayısı çok fazla olmasa gerektiği ifade ediliyor..

 Bunun farkında olan veyahut yeni fark eden Google, yeni sürümlerinde bu uygulamaların sayısını azaltmak için yeni özel bir çalışma başlattığı yönünde haberler gündeme bomba gibi düştü. Şimdi Android uygulama geliştiricileri düşünsüzn diyen google'ın nasıl bir kısıtlama getireceği ise şimdiden büyük merak konusu olmuş durumda.

Google'ın aldığı bu karara göre eskisi kadar Google uygulamasını yeni Android sürümlerinde göremeyeceğiz. Sadece çok daha genel ve herkes tarafından kullanılan uygulamalar telefonlardaki yerini alacak. Eskiden Google, işletim sistemiyle alakalı akıllı telefon üreticileriyle anlaşma sağlarken kendi uygulamalarının cihazda yer almasını mecburi tutuyor ve üreticilere herhangi bir bir tercih imkanı bırakmıyordu. Bundan böyle "kimi" uygulamalar opsiyonel olarak sunulacak ve bu uygulamaları telefona eklemek tamamen üreticinin insiyatifine bırakılacak. Telefona dahil edilmeyen uygulamalar daha sonra Play Store üzerinden indirilebilecek. Bu sisteme ne vakit geçiş yapılacağı konusunda net bir tarih var değil.

android / android haber / android uygulama / haftanın android uygulamaları / best apps android / en iyi android uygulamaları / android uygulama indir / android müzik çalar uygulaması / android ekran uygulaması / android oyunlar / android apk / android apk indir / android oyun apk / android oyun apk indir / android full apk indir / android verimlilik uygulamaları / android mesajlaşma uygulamaları / android ingilizce öğrenme uygulamaları / kısayol uygulaması / sesli mesajlaşma uygulaması / en iyi ram temizleme uygulaması / en iyi iyileştirme uygulaması / android hava durumu / android en iyi pil uygulaması / android ikon paketi / android icon pack haberine ilişkin son dakika gelişmelerinin ayrıntıların yer aldı Sabah kaynaklı haberi okudunuz. Gün en önemli gelişmelerinin tamamı EmlakPencerem.com'da emlak haberleri merkezinde. Daha fazlası için kategorileri ve haber detaylarını gezinmeyi unutmayın.

 

SABAH

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler