YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Google Maps nasıl kullanılır?
Google Maps nasıl kullanılır?
10 Aralık 2015 07:28
Google Maps nasıl kullanılır? Google'ın Maps (Haritalar) uygulamasını indirmek için gereken bilgileri haberimizden görebilirsiniz. Kullanıcıların en çok tercih ettiği harita uygulamalarının başında Goolge Maps geliyor.

Dünya haritası üzerinde 3 boyutlu olarak gezinti yapabileceğiniz ve sokak aralarında dolaşabileceğiniz bu uygulamayı nasıl kullanacağınızı buradan öğrenebilirsiniz. Android ve İOS cihazlara maps indirmek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz. İşte Google Maps (Haritalar) hakkındaki detaylı açıklamalar.

Google Maps nasıl kullanılır? Google'ın Maps (Haritalar) uygulamasını indirmek için gereken bilgileri haberimizden görebilirsiniz. Kullanıcıların en çok tercih ettiği harita uygulamalarının başında Goolge Maps geliyor. Dünya haritası üzerinde 3 boyutlu olarak gezinti yapabileceğiniz ve sokak aralarında dolaşabileceğiniz bu uygulamayı nasıl kullanacağınızı buradan öğrenebilirsiniz. Android ve İOS cihazlara maps indirmek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz. İşte Google Maps (Haritalar) hakkındaki detaylı açıklamalar.

Mobil veri kullanımının pahalı olduğu veya İnternet bağlantınızın olmayacağı bir yere gidiyorsanız, bir haritayı cihazınıza kaydedebilir ve çevrimdışı olduğunuzda kullanabilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

İnternet'e bağlı olduğunuzdan ve Google hesabınızda oturum açtığınızdan emin olun.

Google Haritalar uygulamasını maps açın.

Bir yer arayın (ör. Antalya).

Alt kısımda, aradığınız yerin adının bulunduğu çubuğu tıklayın.

Sağ üstte, menüye three vertical dots dokunun.

Haritayı kaydetmek için, Çevrimdışı haritayı kaydet'i tıklayın. Ardından ekrandaki yönergeleri uygulayın.

Çevrimdışı haritanızı görüntülemek için aşağıdaki kaydedilen haritalarınızı görüntüleme yönergelerine bakın.

İpucu: Çevrimdışı haritalar en fazla 50 km x 50 km boyutunda olabilir. Bundan daha büyük bir alan kaydetmeye çalışırsanız, haritayı yakınlaştırarak daha küçük bir alan belirlemeniz istenir.

Veriler ve maliyet bilgileri

Haritalar ücretsiz olarak indirilebilir ancak telefon ve operatör veri ücretleri geçerli olmaya devam eder. Büyük bir haritanın indirilmesi yüksek miktarda veri kullanımına ve ayrıca cihazınızın yavaş çalışmasına neden olabilir.

Arama yapılmıyor, gezinme menüsü ve diğer seçenekler kullanılamıyor

Bir çevrimdışı harita kaydetseniz bile, İnternet bağlantınız yoksa arama, gezinme ve harita katmanları gibi bazı özellikler çalışmaz.

Çevrimdışı haritalarda yerleri bulma

Haritadaki yerleri bulmak için, yakınlaştırarak çevrimdışı haritanızda daha fazla ayrıntı görüntüleyebilirsiniz. Kaydedilen haritanızda sokaklar, yerler ve diğer harita verileri bulunur.
İpucu: Çevrimdışı haritalarda arama yapamayacağınız için, çevrimdışı haritaya daha sonra tekrar bulmak isteyeceğiniz yerin adını verin.

Örneğin, büyük bir şehre yolculuk yapıyorsanız ziyaret edeceğiniz her mahalle için bir harita kaydedebilirsiniz. Daha sonra kolayca bulabilmeniz için haritaya mahallenin adını verin.
Google Map's, Google tarafından hizmete sunulmuş web tabanlı oldukça gelişmiş haritalama sistemidir. Bu haritalama sistemi sayesinde dünyanın her yerinde, ülke, şehir mahalle ve hatta sokak detaylarına kadar rahatlıkla ulaşmanız mümkündür.

Dünyanın en büyük online harita sistemi olan Google Maps tüm dünyayı dijital ortamda sokak sokak, cadde cadde sergiliyor ve bu haritalarda iş yerlerinden müzelere alışveriş merkezlerinden hastanelere kısacası hayatımızda ihtiyaç duyacağımız her noktaya yer veriyor. Yer vermekle de kalmıyor erişim için kısa yollar toplu taşıma ya da hususi ulaşım yolları hakkında bile fikir sağlıyor. web tabanlı ve oldukça gelişmiş bir haritalama sistemidir. Bu haritalama sistemi sayesinde dünyada istediğiniz bütün ülkelere, bölgelere, şehirlere, mahallelere ve sokakların detaylarına çok rahat bir şekilde ulaşmanızı mümkün kılar.

Google maps maalesef Apple Market Türkiye de bulunmuyor. Yükleyebilmek için bir ABD accountu kullanmanız gerekiyor. ABD accountu için yapmanız gerekende sadece cihazınızda kimlik oluştururken lokasyonunuzu ABD olarak seçmektir.

GOOGLE MAPS STREET VİEW NE İŞE YARAR?

Street View ile dünyanın önemli noktalarını ve doğa harikalarını keşfedin, müzeler, arenalar, restoranlar ve küçük işletmeler gibi yerleri ziyaret edebilirsiniz. En küçük ayrıntıların yer aldığı Google Maps Street View sayesinde görmek istediğiniz her yer elinizin altında...

STREET VİEW NASIL KULLANILIR?

Google Maps Street View özelliğini kullanabilmek için, Google Maps'ta aradığınız adresi yazdıktan sonra sağ altta yer alan insan simgesine tıklayınca Google'ın kaydettiği sokak ve caddeler maviye boyanıyor. Mavi yollar gezip görebileceğiniz yerler anlamına geliyor. Buradan oklar yardımıyla istediğiniz sokağa girip çıkabiliyorsunuz. Öte yandan Street View özelliğinden bilgisayar kullanıcılarının yanında Apple ve Android kullanıcıları da yararlanabiliyor.

 

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler