YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Google 'LG' Nexus'tan ilk görüntüler
Google 'LG' Nexus'tan ilk görüntüler
15 Ağustos 2015 14:27
Bildiğimiz gibi Google'ın 'saf Android' tecrübesi yaşamak isteyenlere yönelik satışa sunduğu Nexus ailesi, bu sene önceki yıllardan farklı olarak 2 farklı modele birden ev sahipliği yapacak.

Bunlardan birisi Huawei'nin imzasını taşıyacak olan Nexus modeli iken -ki bu Huawei'nin de ilk Nexus tecrübesi olacak- diğeri ise Nexus ailesinin kıdemli üreticisi LG'nin üreteceği cihaz.

Google 'Huawei' Nexus'a ilişkin haberimizi geçtiğimiz hafta verdiğimiz için bir kez daha tekrar etmeyelim ve doğrudan LG'ninkine yollanalım:

LG'nin 5.2-inç'lik Nexus'u Huawei'ninkinden farklı olarak tabletfondan ziyade standart bir akıllı telefon büyüklüğüne sahip. Render'larından gördüğümüz gibi LG tepe seviyesi G4'ten ilham almak yerine münferit bir tasarıma gitmiş.

Sızıntı merkezi @Onleaks'in render'larının kaynağında doğrudan aksesuar üreticilerinden kendisine erişen üretim şemaları var ki bu da her ne kadar gayrıresmi olsa da kuvvetle muhtemel nihai ürünün bu görüntülerin aynısı olacağını gösterir nitelikte.

Gördüğümüz gibi telefonun sol yanında sadece SIM kart yuvası olacakken, sağ tarafında ise güç ve ses tuşlarına yer verilmiş. Modelin kalınlığı ise 8 ila 9.8 mm (kamera çıkıntısı) aralığında. Yani sektör standartlarına göre ortalamanın az üzerinde diyebiliriz. Uzunluk ve en ise sırasıyla 147 ve 73 mm.


Kasanın dip kısmında 3.5mm kulaklık girişi ile son nesil USB Type C bağlantı yuvası yer alıyor. Çift LED flaşla desteklenen kameranın altında gördüğümüz modül ise parmak izi tarayıcısı.


Stereo hoparlöre yer verilecek olan modelin çizimlerinden malzemesi hakkında bilgi edinemiyoruz ancak önceki sızıntılardan hareketle muhtemelen plastik üzeri metal çerçeveyle gelecek.


Evet; her yıl olduğu gibi bu yıl da yeni Android ana sürümünün -yani bu yıl için Android M(arşmelov?) - tanıtılacağı Nexus ailesi üyelerinin resmi lansmanı Ekim ayının ikinci yarısı içerisinde gerçekleştirilecek.

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler