YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Google Benzincileri de Görecek!
Google Benzincileri de Görecek!
23 Şubat 2015 05:02
Kendi araçları ile sık sık seyahat eden ve pek de bilmediği yollardan geçmesi gereken kimseler için oldukça faydalı bir Google özellik geliyor. İşte detaylar...

Google Now, gün boyunca size ihtiyacınız olan bilgileri sunan bir özellik ve Android cihazınıza önyüklü halde gelen Google uygulamasında yer alıyor. Türkiye’de bazı özelliklerine destek verilmese de (hatta kullanımı çoğu kullanıcı için oldukça karmaşık olsa da) birçok kimse için faydalı bulunduğu da bir gerçek.

Ve yakın zamanda kullanıma sunulacak yeni özelliği ile birlikte artık yol üzerindeki akaryakıt istasyonlarının da görülebilmesini sağlayacak. En azından ilk etapta ABD gibi ülkelerde...

Sunulacak Google Now kartlarında benzin istasyonları ile ilgili bilgiler ve söz konusu istasyonlardaki benzin fiyatlarını da kullanıcılara sunulacak. Kendi araçları ile sık sık seyahat eden ve daha önce tanımadığı yollardan geçmesi gereken kimseler için oldukça faydalı bir özellik olacağı bir gerçek.

Google’ın ilgili özelliği henüz resmi olarak duyurulmuş değil. Kısa süre içinde (desteklenen cihazlarda) akaryakıt istasyonlarının uygulama bünyesinde gelmesi bekleniyor.

Google, bu özelliği henüz test ediyor, buna karşın testin neredeyse 'anında' basına sızmış olduğuna da dikkat çekelim.

 

SHİFTDELETE

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler