YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Google Anroid'den 31 milyar dolar gelir elde etti
Google Anroid'den 31 milyar dolar gelir elde etti
24 Ocak 2016 10:37
Oracle ile Google arasındaki davanın metninde söz konusu bilgilerin tamamı açığa çıktı. Oracle, Google’ın mobil işletim sistemi Android’den 31 milyar dolar gelir ve 22 milyar dolar kâr elde ettiğini iddia ediyor.

Bloomberg'in haberine ve dava metninde belirtilenlere göre Google, bu zamana kadar Android’den 31 milyar dolar gelir elde etmiş durumda. Bu gelirlerden Google’ın kârının ise 22 milyar dolar olduğu belirtiliyor.

Google‘ın şirketin bu bilgileri açıklamadığı ve bunların çok hassas bilgiler olduğunu belirtmesinden sonra dava dosyasından bu kısım çıkartıldı ancak tabii ki bu bilgiler çoktan internet aleminde dolaşmaya başladı.

Google’ın Android platformundan elde ettiği kar yüksek gibi görünebilir ancak Apple’ın bu parayı yalnızca tek bir çeyrekte iPhone satışlarından elde ettiğini söylemek gerek. Öte yandan Apple’ın kendi cihazların

Google’ın Android platformundan elde ettiği kar yüksek gibi görünebilir ancak Apple’ın bu parayı yalnızca tek bir çeyrekte iPhone satışlarından elde ettiğini söylemek gerek. Öte yandan Apple’ın kendi cihazlarını ürettiğini, Google’ın ise yalnızca yazılımla bu sayıya ulaştığını ve kendi bünyesinde bir cihaz geliştirmediğinin altını çizelim.

Önce Apple ile anlaşması gün yüzüne çıkan şimdi ise Android’in elde ettiği gelirle gündeme gelen Google’ın Oracle davasında önümüzdeki dönemlerde neler yaşanacağı merakla bekleniyor.

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler