YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Google, 2014’ün en çok arananlarını açıkladı
Google, 2014’ün en çok arananlarını açıkladı
16 Aralık 2014 12:38
Yıl sonu yaklaşırken, teknoloji şirketleri yılı özetleyen listeler/videolar paylaşmaya devam ediyor. Google kısa süre önce yayınladığı listeyle 2014’ün küresel ve ülkeler bazında en çok arananlarını listeledi ve bir videoyla aramaları özetledi.

Google Trends altından ulaşabileceğiniz listelere Türkiye özelinde baktığımızda Yükselen Aramalar’da genel olarak ülke gündeminin izlerini görmek mümkün.

Ülke gündemini birebir yansıtan Seçimler, Soma, İşid, Kobani, Torba yasa, Gazze gibi başlıklar listenin yarısını oluşturuyor. Listenin diğer yarısı ise Dünya Kupası, Flappy Bird, Als hastalığı, Selfie gibi daha sosyal konulardan oluşmuş.

Türkiye’den 2014’te en çok arananlar

Seçim Sonuçları
Dünya Kupası 2014
Soma
Flappy Bird
Kobani
İşid
Als Hastalığı
Selfie
Torba Yasa
Gazze

Dünya gündemine baktığımızda ise en yüksek arama yapılan isim geçtiğimiz aylarda vefat eden Robin Williams oldu. Ölümü tüm dünyada yankılanan ünlü isim Google’da en çok aranan isim olmuş. Dünya Kupası, Ebola, ALS hastalığına dikkat çeken IceBucket Challenge, Malezya Havayollarının kaybolan uçağı, Flappy Bird, Conchita Wurst,  İşid, Frozen filmi, Sochi Kış Olimpiyatları listenin geri kalanını oluşturuyor.

Tüm dünyada 2014’te en çok arananlar

Robin Williams
World Cup
Ebola
Malaysia Airlines
ALS Ice Bucket Challenge
Flappy Bird
Conchita Wurst
ISIS
Frozen
Sochi Olympics

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler