YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Galaxy S7 ne zaman çıkacak, özellikleri
Galaxy S7 ne zaman çıkacak, özellikleri
16 Aralık 2015 05:08
Akıllı telefonların yeniçıkan modelleri dikkatle takip edilmeye devam ediyor. Özellikleri ve ayrıntıları merak edilen telefonların başında Samsung S7'nin teknik özellikleri ve ayrıntıları geliyor. İşte o ayrıntılar..

Samsung Galaxy S7’de Olması Beklenen 4 Özellik

Samsung, yeni üst düzey akıllı telefonu Galaxy S7’yi MWC 2016 etkinliğinde duyurmayı planlıyor. Serinin bir önceki modellerine oranla bazı yeniliklerin ve değişikliklerin olması beklenen cihazdan beklenen tüm özellikler şöyle olacak:

Galaxy S7 ile beklenen en önemli yeniliklerden bir tanesi, artık USB-C girişinin de yer alacak olması. Galaxy S7 üzerinden bu sayede veri aktarımı çok daha hızlı bir şekilde yapılacak ve şarj süresi çok daha kısa olacak.

Galaxy S6’dan önceki Galaxy modellerinde microSD kart desteği bulunuyordu fakat S6 ile birlikte bu özellik kaldırılmıştı. Gelen yeni bilgilere göre Galaxy S7’de microSD desteği de bulunacak.

Galaxy S7’de olması beklenen en büyük yeniliklerden bir tanesi, iPhone 6s’de olan 3D Touch benzeri bir basınç sensörünün yer alacak olması. Bu özellik, tıpkı Apple 6s’de olduğu gibi ekrana uygulanacak basınç sayesinde cihazın bazı fonksiyonlar kazanmasını sağlayacak.

MWC 2016 etkinliğinde tabii ki Galaxy S7’nin bir tek modeli olmayacak. Galaxy S7 ve S7 Edge’le birlikte S7 Plus ve S7 Edge Plus modelleri olacak. Galaxy S7 ve S7 Edge 5.2 inç ekrana sahip olacakken Plus modeller 6 inç büyüklüğünde olacak.

WEB TEKNO

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler