YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fuat Avni yakalandı mı? Fuat Avni kim? Temmuz 2016
Fuat Avni yakalandı mı? Fuat Avni kim? Temmuz 2016
20 Temmuz 2016 13:35
Cemaatin sosyal medya ayağı Fuat Avni'nin yakalandığı iddia edildi. Fuat Avni'nin yakalandığı iddiaları doğru mu? Fuat Avni kimdir? Sosyal medya Fuat Avni'nin yakalandığı söylentileriyle adeta yıkılıyor. Fuat Avni yakalandı mı? Fuat Avni kimdir?

Fuat Avni, cemaatin sosyal medyada paylaşımlarını yaptığı bir hesap. Uzun zamandır Fuat Avni'nin kim oludğu merak ediliyordu. Bir türlü bulunamayan Fuat Avni'nin yakalandığı iddia edildi. Bu iddialar ne kadar doğru? Fuat Avni kimdir? Sosyal medyada nifak tohumları eken Fuat Avni'nin kim olduğu merak ediliyor. Fuat Avni'nin yakalandığını duyan sosyal medyacılar büyük bir heyecan yaşadı.

Devlet sırlarını sosyal medyada paylaşan ve ortalığı karıştıran Fuat Avni kimdir? Fuat Avni yakalandı mı? Fuat Avni'nin yakalandığı iddia edildi.

UçanKuş TV’nin haberine göre söz konusu hain, Başbakanlık Veri Toplama Merkezinde görevli A.M.K. ve kendisi dün düzenlenen operasyonla yakalanarak gözaltına alındı. Haberde, A.M.K.’ya 9 kişilik uzman bir mühendis kadrosunun destek verdiği ve bu kişilerin de gözaltına alındığı yer aldı.

Başbakanlık Ek Binası'na dün gece 'Fuat Avni' olarak bilinen Twitter hesabını yöneten kişilere yönelik operasyon düzenlendi. Operasyonda 10 kişi gözaltına alındı. 9 kişinin bilgisayar sistemleri üzerine çalışan mühendis olduğu, bu işin başındaki kişinin Başbakanlık'ta görevli veri işlemleriyle ilgili bir görevli olduğu iddia ediliyor.

Başbakanlık bünyesinde, daha önce örgüt üyesi olduğu şüphesiyle pasife alınan "Başbakanlık Uzmanı" Akif Mustafa Koçyiğit'in, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) bilgi sızdırdığı gerekçesiyle Emniyet birimleri tarafından gözaltına alındığı bildirildi. (Anadolu Ajansı)

Akif Mustafa Koçyiğit'in Fuat Avni olduğu idda ediliyor.

FUAT AVNİ CUMHURBAŞKANI YAVER'İ Mİ?

O günden sonra herhangi bir mesaj paylaşmayan Fuat Avni’nin Yazıcı’nın gözaltına alınmasıyla birlikte kendisi olduğu iddia edildi. Sosyal medya üzerindeki tartışmalar ise sürüyor.

TWİTTER'DA FUAT AVNİ PAYLAŞIMLARI:

Okan DOĞAN ‏@DGNOKN 
FUAR AVNİ ve 9 kişilik ekibi Başbakanlıktan çıktı ve dün akşam operasyonla tutuklandı. #fuatavni #türkiyemeydanlarda

mehmet mertek

Bu ülkenin öz evlatları işsiz kalırken bu Fetocu hainler devletin her kademesine girmişler. #fuatavni

Hakan ‏@hknccclk 
Son Makbulesini Yiyemeden Yakalanan Fuat Avni.  Makbule yemeden konuşmayacağını ifade etti..

Can D. Retweetledi: Gökçer Tahincioğlu
İddia ama bayağı detaylı.
#fuatavni Akif Mustafa Koçyiğit'miş, yakalanmış.
Veri Toplama Merkezi İstihbarat Şefi.  

 

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler