YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fenerbahçe Yandex Nasıl İndirilir? Nasıl Kullanılır?
Fenerbahçe Yandex Nasıl İndirilir? Nasıl Kullanılır?
28 Ağustos 2015 07:31
Fenerbahçe taraftarına özel olarak hazırlanmış ve kulübe maddi destek sağlayacak olan arama motoru Fenerbahçe Yandex hakkındaki tüm detayları, nasıl indireceğinizi, nasıl kullanacağınızı ve kulübün neler kazanacağını sizlere bu makaleden aktaracağız.

Yandex Rusya’da ünlünmiş ve orada Google’dan daha çok tercih edilen bir arama motoru haline gelmiştir. Birkaç sene öncesinde Türkiye’ye gelerek burada da Google’dan daha çok tercih edilme amacı ile reklam çalışmalarına başlamıştır. Bildiğiniz gibi Yandex ülkemize geldiği günden beri hediyelere ve reklamlara devam ediyor. Her ne kadar ülkemizde Google’ya yaklaşamayan bir rağbet görsede yinede ülkemizin %1’lik oranı hergün Yandex’e giriş yapmaktadır. Bu %1’lik rakam sizler için çok az şey ifade etsede yandex için büyük bir rakamdır diyebiliriz.

Yandex’e şuanad günlük olarak ortalama 1 milyon ziyaretçiye yakın tekil kişi giriyor. Bu rakam gerçekten iyi diyebiliriz ancak Yandex’in eksikleri hala çok fazla özellikle bot konusunda Google’dan aşırı derecede düşük seviyede. Çünkü yazılarımızı web sitemize yazdığımızda anlık index değil bir hafta da index alırsa buna şükür ediyoruz. Oysa ki Google büyük sitelere özel hazırladığı botlar ile bu sitelerin anlık index almasını sağlıyor ve küçük sitelerinde en geç 1-2 gün içinde indexlenmesini sağlamakta ve bu rakamlar hergün düşüyor. Yandex bir çok yenilik getirdi ancak ileride tam kıvamında olacaktır.

Fenerbahçe Yandex Nasıl İndirilir? Nasıl Kullanılır?

Fenerbahçe Yandex Nedir?

Fenerbahçe Yandex, iki taraflı anlaşma ile yapılmış bir arama motorudur. Alt yapısı ve siteleri Yandex’ten çekmekte olup herkesin bildiği resmi Yandex arama motorunda farkı yoktur. Sadece kulübünüze katkı olması adına yandex’ten arama yapmak yerine Fenerbahçe Yandex’ten arama yaparsanız sizin bir zararınız olmayacak ancak Fenerbahçe kulübü buradan para kazanacak. Yandex’e her hangi bir giriş için para vermeyeceksiniz yani bildiğiniz Google gibi arama motoru kullanaksınız ve sadece url’de google yerine fenerbahçe yandex yazacak. Yandex yeni yükselen bir arama motoru olduğu için arama yaptığınızda karşınıza Google’da olduğu gibi milyonlarca arama kelimesi çıkmayabilir ancak aradığınız herşeyi burada da bulabilirsiniz. Tabi ki bir takım eksiklikler var yani her aradığımız şey detayı ile çıkmayabiliyor ancak yine de kullanılabilir vaziyette olup Fenerbahçe taraftarlarına kesinlikle tavsiye ediyoruz.

Fenerbahçe Yandex Nasıl İndirilir? Nasıl Kullanılır?

Fenerbahçe Yandex Browser’ı indirmek istiyorsanız ”https://browser.yandex.com.tr/fb/’‘ bu verdiğimiz linkten rahatlıkla indirebilirsiniz. İndirdiğiniz site Yandex’in resmi sitesidir yani hiçbir virüs veya bilgisayarınıza saldıracak hiçbir güvenlik tehditi olmamakla birlikte hiçbir ücret ödemeden ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Fenerbahçe Yandex Browser’ınızı indirdiğinizde kullanmak için tıklıyor ve diğer tarayıcılara girer gibi bu seferde Fenerbahçe Yandex Browser’a giriyorsunuz. Ayarlar ile oynamanıza gerek yok çünkü kendisi otomatik olarak sizleri Fenerbahçe Yandex’in resmi arama motoruna götürecek ve aramalarınızı artık bu site üzerinden yapabilirsiniz. Ancak sakın Google’ya çevirmeyin Browser’ınızı çünkü Fenerbahçe Kulübü kazancını download sayısından almıyor Fenerbahçe Yandex arama motorunun kullanılmasından alıyor. Artık aramalarınızı Google yerine bu Fenerbahçe Arama motorundan rahatlıkla yapabilirsiniz.

Fenerbahçe Yandex Nasıl İndirilir? Nasıl Kullanılır?

Fenerbahçe Yandex’i İndirmeden de Kullanabilirsiniz

Fenerbahçe Yandex’i kullanmak için illa Fenerbahçe Yandex Browser’ini indirmenize gerek yoktur. Yandex’in Fenerbahçe için hazırladığı özel arama motoruna girerek’te kulübün kazanmasını sağlayabilirsiniz. http://www.yandex.com.tr/fb verdiğimiz bu bağlantıya girerseniz Fenerbahçe Yandex’in resmi arama motoru sitesine girebilirsiniz ve buradan da rahatlıkla aramalar yaparak kulübünze katkıda bulunabilirsiniz. Hiçbir ücret ödemeyecek ve herşeyi bedava kullanacaksınız sadece Google yerine Fenerbahçe Yandex’i kullanacaksınız ve kulübünüze kullandığınız arama motoru sayesinde milyonlarca lira para kazandırabileceksiniz.

Kaynak: http://cepkolik.com/fenerbahce-yandex-nasil-indirilir-nasil-kullanilir-82923/

 // Taner
çok güzel ama hala indiremedim...
27 Ekim 2015 15:21
 // dermanbey
süper...
30 Ağustos 2015 12:00
 // Ismail
Buyuk baskansin Aziz bey tesekurler yandex s kulanicami...
30 Ağustos 2015 09:22
BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler