YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
FBI'ın en büyük kabusu: Sürücüsüz otomobiller!
FBI'ın en büyük kabusu: Sürücüsüz otomobiller!
18 Temmuz 2014 00:03
Google'ın gelecek yıllarda yollara düşmesi beklenen sürücüsüz otomobilleri FBI'i güvenlik riski oluşturduğu gerekçesiyle fazlasıyla endişelendirmeye başladı.

Google'ın yıllardır üzerinde çalıştığı ve önümüzdeki yıllarda son kullanıcıya sunmayı planladığı sürücüsüz otomobilleri FBI'ın kabusu oldu. Bu otomobillerin ileri teknoloji sunmasının kısa vadede insanlık için yararlı olacağını düşünen FBI yetkilileri, uzun vadede ise bu teknolojinin ciddi güvenlik risklerini de beraberinde getirdiğini söyledi.

Örneğin polis-suçlu kovalamacasında suçluların otomobilleri kullanmak zorunda kalmayacaklarını ve gaz pedalı ve direksiyona gerek olmadığından polislere tek başına silahla karşılık vereceğinden endişe eden yetkililer, kabus senaryosunu bununla da sınırlı tutmadı.

Bu araçların canlı bomba olarak dahi kullanılabileceğini ve programlanmasıyla birlikte herhangi bir noktaya intihar dalışı yapabileceğinin altını çizen yetkililer, bu araçlarla suçluların yasalardan kaçabileceğini ve işlerini kolaylaştırabileceğini savundu.

03:10
 // HADİ ORDAN
Atom bombası, kimyasal ve biyolojik silah yapımında neden bu kadar endişelenmediniz. Bir tek sizin canınız kıymetli... Neymiş, suçlu gaz pedalı ve direksiyona dokunmadan ateş edermiş... Neymiş, bomba konup istenilen yerde patlatılırmış. Eee her şeyin bir keskin tarafı vardır. O zaman bıçak da kullanmayalım, parmaklarımızı keseriz ya da, polislerin kulaklarını keseriz ihtimaliyle kökten yasaklayalım. Siz açıkça, ne halt yediğimizi öğrenecekler desenize buna....
18 Temmuz 2014 03:10
BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler