YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Facebook'un yeni özelliği kullanıcıları ayaklandırdı!
Facebook'un yeni özelliği kullanıcıları ayaklandırdı!
05 Haziran 2014 19:30
Facebook'un açıkladığı yeni özellik büyük tartışma çıkardı.

Akıllı telefonun mikrofonunu kullanarak ortam dinlemesi gerçekleştiren ve bu sayede dinlediğiniz müziği ya da izlediğiniz diziyi öğrenerek durum güncellemesi yapan özellik "Facebook özel hayatımızı dinleyecek" tepkilerine yol açtı. Aslında Facebook'un tanıttığı bu özellik yeni değil. Uzun süredir en popüler uygulamalar arasında yer alan Shazam, ortamda çalan müziği tanıyarak kullanıcılara hangi şarkının kime ait olduğunu gösteriyordu.

Facebook'un yeni özelliği de benzer bir mantıkla çalışıyor. Ancak şimdiden yüzbinlerce insan imza kampanyası toplayarak Facebook'un özelliğini geri çekmesini talep ediyor. İmza sayısı şimdiden 542 bini geçti. Kampanya sahipleri 750 bin imzaya ulaşmak istiyor.

"Mahremiyetimize büyük tehdit"

Kampanyayı başlatanlar manifestolarında "Facebook bu özelliğin zararsız olduğunu, çalan şarkıları ya da TV'de gösterilen film ve dizileri tanımakla sınırlı olduğunu iddia ediyor. Oysa bu bizim mahremiyetimize büyük bir tehdit oluşturuyor. Eğer şimdi harekete geçersek Facebook'un bu özelliği piyasaya sürmesine engel olabiliriz" diye yazdılar.

dikkat
 // kasım
facebook a resim video her ne halt olursa olsun topluca yükleyebiliyorsunuz. fakat profilinizdeki resimleri(kapak fotoları, profil fotoları vs.) hatta her yere yaptığınız yorum ve beğenileri topluca silemiyorsunuz. her birini yıl yıl ay ay teker teker silmek zorundasınız. sanki silmekten vazgeçsin diye bu şekilde yapmışlar. dikkat derim....
05 Haziran 2014 Perşembe 19:47
BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler