YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Facebook'un kurucusu : "Bağlantısallık bir insan hakkıdır"
Facebook'un kurucusu : "Bağlantısallık bir insan hakkıdır"
09 Ekim 2014 21:13
Sosyal paylaşım sitesi Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg, bağlantısallığın bir insan hakkı olduğunu söyledi.

Zuckerberg, Hindistan'ın başkenti Yeni Delhi'de düzenlenen "Internet.org" zirvesinin açılışında yaptığı konuşmada, internet erişiminin, "kendi nesillerinin başlıca mücadele alanlarından biri" olduğunu belirterek, "Herkes için işleyen bir internetin oluşturulmasına yardım etmek istiyoruz" dedi.

Hindistan'da bir milyardan fazla kişinin, internete bağlanmadığına dikkati çeken Zuckerberg, bağlantısallığın, zengin ve güçlü kişilerin ayrıcalığı olamayacağını söyledi ve "Bu, herkesin paylaştığı bir şey, herkes için bir fırsat olmalıdır" diye konuştu.

Facebook'un 30 yaşındaki kurucusunun, yarın Hindistan Başbakanı Narenda Modi ile görüşmesi bekleniyor.

Internet.org, dünya nüfusunun internet erişimine sahip olmayan üçte ikisine, bu imkanı sağlamak için çalışan uzmanlar, kar amacı gütmeyen örgütler ve teknoloji liderlerinin katılımıyla, Facebook'un önderliğinde yürütülen küresel bir ortaklık.

 

AA

22:01
 // Rasim DUMAN
"Baglantisallik" kelimesini kim uydurdu ise, dilini esek arisi soksun ! Mark bey galiba "internet ozgurlugunden" bahsediyor. Peki bu ozgurlugun kullanilmasi sirasinda devlete, millete ve ulkeye verilen zararlarin onune nasil gececegiz?! AYM Baskani sayin Hasim KİLİC, bu suali size de tevcih ediyorum. Yutub'un, Feysbuk'un, Tivittir'in hakkini mudafaa ettiginiz kadar, Turkiye'nin ve bu aziz milletin haklarini da mudafaa ediyor musunuz?...
09 Ekim 2014 22:01
BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler