YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Facebook'ta istenmeyen arkadaşa son!
Facebook'ta istenmeyen arkadaşa son!
10 Kasım 2014 04:00
Facebook, kullanıcılarının istenmeyen arkadaşlarını daha kolay ve hızlı silebileceği ve paylaşımlarını gizleyebileceği News Feed uygulamasını geliştirdi.

Time'da yer alan habere göre; artık Facebook kullanıcıları News Feed sayesinde görmek istemediği kişi ve paylaşımları daha rahat kontrol edebilecek.

Kullanıcılar artık News Feed butonu ile kişileri daha kolay saklayacaklar.

Facebook, daha fazla kontrolü sağlamak için News Feed ile CEO'su Mark Zuckberg'in 'dünyada herkes için mükemmel ve kişisel bir gazete' hayalini gerçekleştirmeyi sürdürüyor.

Facebook'un cuma günü yaptığı açıklamaya göre, şirket artık News Feed ayarlarına, kullanıcıları göstermek, daha akıcı ve hızlı şekilde iletişim kurmalarını sağlamak ve yakın zamandaki istenmeyen kişileri kolayca takip listesinden çıkarmak için yardım ediyor. İnternet kullanıcıları için değişecek olan şey, News Feed üzerinden daha kolay arkadaş ekleyip çıkarmak olacak. Birkaç hafta içerisinde, bilgisayar ve mobil Facebook uygulamalarında bu sistem rahatlıkla kullanılabilecek.

 

1-397.jpg

Kullanıcılar ayrıca ilgilenmedikleri metinleri, en üst sağ köşeye beyaz tik işareti ile tıklayınca gizleyebilecekler. Daha sonra, daha az görmek istedikleri ya da takipten çıkarmak istedikleri herkesi silebilecekler.

Bu yılın başında, Facebook kullanıcılarının abartılı ve sürekli görünen başlıkların News Feed üzerinden beğeni ve paylaşım için ne kadar zaman harcadıklarını açıklamıştı.

 

KANALAHABER.COM/ÖZEL İÇERİK

halidetonga@kanalahaber.com

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler