YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Facebook’a yeni bir özellik geldi
Facebook’a yeni bir özellik geldi
27 Ekim 2015 14:03
Facebook şu sıralar sık sık günceme geliyor. En son yeni video özelliğini duyuran Facebook, bu özelliği ülkemizde de kullanıma sundu. Şimdi ise yeni bir arama özelliği duyuruldu.

Bir süredir önemli bir ihtiyaç olarak görülen gönderilerin aranması resmi olarak duyuruldu. Android, iOS ve tarayıcı üzerinden Facebook gönderilerine arayarak da ulaşmak mümkün olacak. Ancak tüm gönderilere değil.

Söz konusu yeni özellikte arama ekranına yazdığınız kelimeler artık gönderiler içerisinde de aranarak. Kullanıcıların durum güncellemeleri ve yapılan paylaşımlara ilgili aramalarla ulaşmak mümkün olacak. Ancak herkesin gönderilerine ulaşmak mümkün olmayacak. Sadece arkadaşlarınız yaptığı paylaşımları veya arkadaşınız olmayan kullanıcıların paylaştıkları “herkese açık” gönderiler arama sonuçlarında gösterilecek.

Aynı zamanda bu arama ekranında “Trend olan” paylaşımlara da özel olarak yer verilecek. Tıpkı Twitter’da olduğu gibi Facebook’ta da gönderiler ana başlıkları altında toparlanacak. Bu özellik farklı bir arayüzle “Facebook Signal” olarak duyurulmuştu. Özelliğin kullanıcılara yansıması ise bu şekilde olacak. Yurtdışında an itibariyle kullanıma sunulan bu özelliğin birkaç gün içerisinde ülkemizde de kullanılması bekleniyor. Facebook arama özelliğinin nasıl çalışacağını merak ediyorsanız aşağıdaki GIF dosyasından görüntüleyebilirsiniz.

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler