YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Facebook kullanıcılarını bekleyen tehlike!
Telefon yada sosyal medya üzerinden binlerce kişiyi tuzağa düşüren dolandırıcılar yöntemleri deşifre oldukça yeni yöntemler buluyor. Son bulunan yöntem de arkadaşlar aracılığı ile kandırma!
Facebook kullanıcılarını bekleyen tehlike!
13 Temmuz 2014 / 20:05 Güncelleme: 13 Temmuz 2014 / 20:07

Facebook kullanıcılarının hesabını ele geçiren dolandırıcılar arkadaş listesindekilerle normal konuşmaya başlıyor ve telefon numarasını alıyor. Verdiğiniz numaraya herhangi indirimli bir ürün veya hizmetin karşılığında gelen mesajı ‘evet’ veya ‘onay’ yazarak  cevaplayınız’ diye bir mesaj geliyor. Mesajı ‘evet’ yazıp cevaplayarak 7979 numaralı servise gönderdiğiniz zaman dolandırıcı amacına ulaşmış oluyor ve para telefon faturanıza yansıyor.

Bu sırada dolandırıcılar mesajın ulaşıp ulaşmadığını takip etmek için Facebook’tan hala sizinle irtibat halinde oluyor. Dolandırıldığınızı anladığınızda ise onayladığınız ücret için artık yapabileceğiniz bir şey kalmıyor. Ancak yeniden böyle bir tuzağa düşmemk için yada faturanıza tekrar bir ücret yansıması için GSM operatörünüzle görüşüp hattınızı mobil ödemelere kapattırabilirsiniz.

İşte o dolandırıcılığa bir örnek:

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler