YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Facebook bu kez çok ayıp etti!
Facebook bu kez çok ayıp etti!
18 Eylül 2014 15:19
Norveç'te yaşayan ve yakalandığı bir hastalık nedeniyle farklı bir yüz şekline sahip olan siyahi gencin fotoğrafı Facebook tarafından kaldırıldı. Facebook olay nedeniyle özür diledi.

 Norveç’in Kristiansand kentinde yaşayan 16 yaşındaki Embret Henock Haldammen, "malformasyon" hastalığı nedeniyle farklı bir yüz şekline sahip.

Bu hastalık nedeniyle yüzünün alt yarısı normalden büyük olan gencin profilindeki fotoğraf, Facebook'un müdahalesiyle hesaptan silindi.

Birkaç hafta önce resmini profilinde paylaşan Haldammen, pazar günü hesabına giriş yaptığında resmin silindiğini fark etti.

Ardından mesaj kısmında bir ileti gören Norveçli genç, iletide paylaştığı fotoğrafın "Facebook kurallarına aykırı olduğu" için silindiğine dair ifadeyi gördü.

Fotoğrafın kaldırılmasından sonra Haldammen duygularını aktarmak için "Facebook gibi büyük bir sosyal paylaşım platformunun diğer insanlara benzemediği için bir kişinin fotoğraflarını silmesi büyük bir hakaret. Kendimi tacize uğramış gibi hissediyorum. Facebook bu hareketi ile benim kullanıcı olarak yetersiz olduğumu ilan etti" diye yazdı.

Olayın medyaya yansımasından sonra açıklama yapan Facebook, hata yapıldığını kabul etti ve özür diledi.

Özürün ardından gencin fotoğrafı tekrar sayfaya koyuldu.

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler