YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Eski iPhone'u getir yenisini götür
Eski iPhone'u getir yenisini götür
28 Ağustos 2013 12:45
Apple tarafından kendi mağazalarında gerçekleştirilecek olan ueni uygulamada eski model iPhone getiren müşteriler yeni versiyonları alabilecek

Amerikan medyasına yansıyan haberlere göre, eski iPhone'nu Apple mağazalarına götürenler yeni model iPhone alabilecek. İsmi verilmeyen Apple çalışanlarına dayandırılan haberlere göre, Eylül ayında yeni iPhone'u piyasaya sürmesi beklenen şirketin eski iPhone'ları ikinci el değerinde satın alması bekleniyor.

İddialara göre Apple, eski iPhone'ların geri dönüşümü için Brightstar şirketi ile ortak bir çalışma yapacak. Buna göre yeni iPhone 5S piyasa çıktıktan sonra eski iPhone'nu satmak isteyenler Apple mağazalarına gidip, değiş tokuş yapabilecek.

Önceki iPhone'ların kullanım durumuna göre ikinci elden satın alınabileceği ifade ediliyor. Su geçirmemiş ve görünümünde bir sorun olmayan iPhone 4 ve 4S modellerinin 120-200 dolar, iPhone 5'in ise 250 dolara satın alınabileceği tahmin ediliyor.

Söz konusu kampayanın iPhone 3G ve iPhone 3GS modellerini kapsayıp kapsamayacağı ise bilinmiyor.

Öte yandan Apple CEO'su Tim Cook'un projeye sıcak baktığı ve kampanyanın bazı mağazalarda başlatıldığı da iddialar arasında. Texas eyaletine bağlı Dallas şehrindeki bazı mağazaların zaman zaman sınırlı bir şekilde eski model iPhone'ları satın almaya başladığı ifade ediliyor.

Apple'dan konuyla ilgili henüz herhangi bir resmi açıklama yapılmadı. Apple'ın 10 Eylül'de yeni iPhone modeli ile birlikte yeni MacBook Air dizüstü bilgisayarlarını da tanıtması bekleniyor. Yeni model iPhone'ların tahmini raflarda yerini alma tarihi 25 Eylül.

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler