YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
En pratik Android 6.0 Marshmallow ipuçları!
En pratik Android 6.0 Marshmallow ipuçları!
06 Ekim 2015 07:06
Bugün yayınlanan Android 6.0 Marshmallow'dan en fazlasını almanızı sağlayacak ipuçları, burada!

Android 6.0 Marshmallow, Google'ın milyonlarca mobil cihazda kullanılan mobil işletim sisteminin en son sürümü. İlk olarak Nexus 6P ve 5X 'e bugün gelen yeni Android, zaten yeterince iyi olan işletim sistemini biraz daha düzenli ve kullanımı kolay hale getiriyor. Android 6.0 Marshmallow'un telefonların en önemli sorunlarından kısa pil ömrü için de getirdiği bazı çözümler var.

İşte Google'ın şimdiye kadarki en akıllı, en tatlı Android'i Marshmallow için en pratik ipuçları!

Android 6.0 Marshmallow'un yeni Now on Tap özelliği, aradıklarınızı bulmanızı eskisinden de kolay bir hale getiriyor. Tüm yapmanız gereken, cihazınızın home düğmesine basmanız ve basılı tutmanız. Bunun ardından okuduğunuz, izlediğiniz veya dinlediğiniz içerikle ilgili bilgiler ekrana geliyor.

Pil ömrünü uzatın

Android 6.0 Marshmallow, yeni pil tasarrufu işlevleri sayesinde telefonunuzun bir sonraki şarja kadarki pil ömrünü uzatabiliyor. Nadir kullandığınız uygulamalar, "App Standby" moduna alınıyor, böylece arka planda pilinizi harcamıyorlar.

Yeni Doze işlevi ise telefonunuzu bir süredir kullanmadıysanız, cihazınızı otomatik olarak uyku moduna alıyor ve pilden tasarruf ediyor.

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler