YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
E-postada yeni döneme doğru
E-postada yeni döneme doğru
20 Kasım 2012 11:31
Güvenli internet haberleşmesini sağlayacak ''Kayıtlı Elektronik Posta'' projesine altyapı hazırlıkları tamamlandı, yasal düzenleme bekleniyor.

PTT Genel Müdürü Osman Tural, elektronik posta adreslerini kayıtlı hale getirerek, yasal tebligatların gönderildiğini ve okunup okunmadığını belgeleyecek ''Kayıtlı Elektronik Posta''  projesinin altyapısının hazır olduğunu, projenin hayata geçirilmesi için yasal düzenlemenin beklendiğini bildirdi.

Tural, yaptığı açıklamada, dünyada işlemlerin artık elektronik ortamda yapılmaya başlandığına dikkati çekerek, PTT olarak bu değişime hazır olduklarını belirtti.

Bu çerçevede ''Kayıtlı Elektronik Posta'' projesini hazırladıklarını ve projenin hayata geçirilmesi için yasal düzenlemeyi beklediklerini ifade ederek, şunları kaydetti:

''Kayıtlı Elektronik Posta, elektronik postaların karşı tarafa gönderildiğini belgeleyecek bir sistem. Elektronik posta adreslerini kayıtlı hale getirerek, postanın gönderildiğini ve okunup okunmadığını belgeleyecek sistemimizin altyapısı hazır. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'ndan izin aldık, sıkıntımız yok. Yetkili kuruluş biziz. Yasal düzenlemeyi bekliyoruz.'' aa
 

BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler