YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dünyanın en güvenli telefonu geliyor! Fiyatı da...
Dünyanın en güvenli telefonu geliyor! Fiyatı da...
26 Nisan 2016 16:52
Yüksek güvenlik önlemleriyle geliştirilen “Sirin Labs Solarin” adlı akıllı telefon gelecek ay tanıtılacak. Yüksek güvenlik önlemleriyle geliştirilen, özellikle yöneticiler için üretime geçecek olan bu telefonun fiyatı tam 20 bin dolar.

Dinlenme skandalları, veri sızıntıları, internette yayınlanan satılan kimlik bilgileri, özellikle akıllı telefon kullanıcıları bu durumdan oldukça endişeli.

Tam da böyle bir gündemde, İngiliz-İsrail ortak girişimi Sirin Labs da “Telefonum dinleniyor mu?” sorusundan yola çıkarak, yüksek güvenlik önlemleriyle geliştirdiği “Sirin Labs Solarin” adlı ilk akıllı telefonunu gelecek ay tanıtmaya hazırlanıyor.

SIRIN LABS SOLARIN'IN FİYATI NE KADAR?

Sirin Labs AG yaptığı açıklamada, özellikle yöneticileri hedef aldıklarını ve cihazı başlatmak için 72 milyon dolar fon ayırdıklarını söyledi.

Şirketin başkanı Moshe Hogeg, "Bizim akıllı telefon, neredeyse askeri sınıf güvenliği ile mevcut en ileri teknolojiyi getiriyor” dedi.

Telefon Android işletim sistemine dayalı ve üç yıl sonrası ileri teknolojiyi üzerinde barındıracak. Hogeg Reuters'e verdiği demeçte, telefonun en az 20.000 dolar (yaklaşık 55 bin TL) fiyat etiketine sahip olacağını söyledi.

Hogeg'e göre, değerli verileri korumak için bu parayı ödemeye değer zira saldırıya uğrayarak kaybedilen veriler bu fiyattan daha değerli.

sakın
 // laz
eğer bir işe ingiliz ya da yahudi eli değmişse o işten hayır gelmez...
27 Nisan 2016 13:06
BİLİM - TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler